برگزاری رویداد استارت آپی ایدوکا

 

نخستین رویداد استارت‌آپی ایدوکا از روز چهار‌شنبه ۸ آذرماه ۱۳۹۶ تا روز جمعه ۱۰ آذرماه ۱۳۹۶ با منتوری و داوری متخصصین و نخبگان کارآفرینی از جمله مربیگری خانم دکتر تندکار در دانشگاه آزاد خرم آباد برگزار شد.

 

نخستین رویداد استارت‌آپی ایدوکا ( استارت‌آپ گردشگری و کشاورزی) با هدف تقویت روحیه ایده پردازی، ترویج گفتمان کارآفرینی و جذب سرمایه‌گذار در حوزه گردشگری با تکیه‌بر توانمندی‌های بالقوه استان لرستان برگزار گردید.

استارتاپ ویکند به رویدادی می گویند که به صورت Experimental Education یعنی آموزشی- تجربی برگزار می شود. یک سری شرکت کننده های پرانگیزه مثل برنامه نویسها، مدیران تجاری، بازاریاب ها و طراحان گرافیک دور هم جمع می شوند و به مدت ۵۴ ساعت ایده هایشان را با هم به اشتراک می گذارند. در این زمان، چند گروه تشکیل می شود و هر گروه یک ایده را اجرا می کند تا به یک نتیجه مطلوب برسند. معمولا این دوره ها، در سه روز متوالی برگزار می شود و از آنجا که در روزهای منتهی به تعطیلات آخر هفته این اتفاق می افتد، اسمش را گذاشته اند startupweekend.
برای آنکه بهتر با مفهوم استارت آپ آشنا شوید، بهتر است بدانید شرکت هایی چون: گوگل، مایکروسافت، فیس بوک، آمازون، اینستاگرام و .. در خارج از ایران و شرکت هایی مانند دی جی کالا، تخفیفان،آپارات و … نمونه های داخلی یک کسب و کار استارت آپی هستند.

ارسال نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked

نوزده − چهار =