رشت، گلسار، روبروی خیابان ۹۵، مجتمع بلانکا پالاس، طبقه ۸، واحد ۸۰۳

مهاجرت نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند

مهاجرت نیوزلند

در مورد نیوزلند چه می دانیم؟

مهاجرت نیوزلند در سالهای اخیر بیشتر از قبل مورد توجه ایرانی ها بوده است و این کشور جاذبه های فراوانی برای افراد دارد تا این کشور را برای ادامه زندگی خود انتخاب کنند. مقاله مهاجرت نیوزلند توسط کارشناسان مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار نوشته شده است و هرگونه کپی برداری از آن غیر مجاز است. جزیره نیوزلند با نام رسمی قلمرو همسود نیوزلند در جنوب غربی اقیانوس آرام و شاید دورترین سکونتگاه انسان باشد. پایتخت این کشور شهر ولینگتون است اما شهرهای آوکلند و کرایست چرچ از مهمترین شهرهای این جزیره می باشند. نوع حکومت این کشور متمرکز پارلمانی پادشاهی مشروطه بوده که پادشاه آن ملکه الیزابت دوم می باشد. این کشور در سال 1907 استقلال خود از بریتانیا را به دست آورد. زبان رسمی نیوزلند انگلیسی و مائوری می باشد و واحد پول این کشور دلار نیوزلند است.

مهاجرت به نیوزلند

نیوزلند از جمله کشورهای پیشرفته دنیا محسوب می شود. بیشترین محصولات این کشور که صادر می گردد عبارتند از: پشم، شیر، گوشت، الوار، کتان و صید نهنگ و فک. توریسم یکی دیگر از صنایع پردرآمد این کشور می باشد. جمعیت این کشور حدود 5.1 میلیون نفر است که حدود 78% آنها را مهاجرین اروپائی، 15% مائوریها که ساکنین اصلی این جزیره هستند و بقیه آن را مهاجرین آسیایی و آفریقائی و سایر کشورهای قاره اقیانوسیه را شامل می شود. مساحت این کشور حدود 268021 کیلو
متر مربع می باشد. غذاهای خوشمزه ائی مانند: لامینگتون، آزناک و چیکورول از معروفترین غذاهای این کشور است. دولت نیوزلند طبق سند استقلال این کشور هر ساله معادل 1 درصد جمعیت کشور مهاجر می پذیرند و تابعیت نیوزلند را به آنها اعطا می کنند. این کشور حدود 80 میلیون سال از سایر خشکی های دنیا جدا بوده است.

شاخصه های مهم زندگی نیوزلند

نیوزلند یکی از مرفه ترین کشورهای دنیا می باشد. این کشور یکی از بهترین کشورها در خصوص شاخص برابری جنسیتی بوده و هم اکنون بسیاری از مناسب مهم این کشور در دست زنان نیوزلندی اداره می شود. علاوه بر این موضوع در بسیاری از شاخص های دیگر از جمله: شاخص رفاه، شاخص کیفیت زندگی، شاخص کیفیت زندگی، خوشبختی، امید به زندگی و شاخص جینی یا همان توزیع عادلانه درآمد در رده های بالای جهانی قرار دارد. نیوزلند در آزادی مطبوعات و شاخص مهم کنترل فساد اداری در شرایط بسیار مطلوبی واقع شده است. در کنار همه این موارد، نرخ بیکاری و تورم پایین و رشد توسعه اقتصادی و شرایط آب و هوائی مطلوب  نیوزلند از عمده دلایلی است که جذابیت های مهاجرت به نیوزلند را افزایش می دهد. در جدول زیر سعی شده است که به برخی از شاخصه های مهم برای زندگی در نیوزلند اشاره نمائیم:

شاخص قدرت خرید 80.51 شاخص ایمنی 56.97
شاخص مراقبت بهداشتی 73.57 شاخص آب و هوا 96.69
شاخص رشد اقتصادی 17.40 شاخص تورم 3.34
نرخ بیکاری 4 شاخص کنترل فساد 2.15
شاخص خوشبختی 7.28 شاخص توسعه انسانی 0.931
متوسط حقوق ماهانه خالص 4114.35 دلار نیوزلند معادل 2464.34 یورو نرخ بهره وام مسکن 3.94

مهاجرت به نیوزلند از طریق تحصیل

تحصیل در نیوزلند از اهمیت بالائی برخوردار است. سیستم نظام آموزشی نیوزلند بسیار مطلوب است و هرساله دانشجویان بین المللی زیادی برای ادامه تحصیل به نیوزلند وارد می شوند. ایرانی ها در کلیه مقاطع تحصیلی می توانند وارد این کشور شوند. تحصیل در نیوزلند به زبان انگلیسی می باشد. دانشجویان غیر انگلیسی زبان برای تحصیل در این کشور بایستی مدرک زبان انگلیسی از یکی از آزمون های معتبر آیلتس، تافل، PTE و یا کمبریج داشته باشند. طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی در نیوزلند بین 3 سال الی 4 سال با توجه به رشته متغیر است. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید به مدت 1 سال الی 2 سال در خواند. دانشجویان بین المللی امکان کار پاره وقت دانشجوئی به مدت 20 ساعت در هفته را دارند. از جمله مزایای تحصیل در کشور زلاندنو امکان دسترسی دانشجویان بین المللی به انواع بورسیه های تحصیلی می باشد.

دانشگاه آوکلند، دانشگاه اوتاگو و دانشگاه تکنولوژی آوکلند از معروفترین دانشگاه های نیوزلند محسوب می شوند. دانشج.یان بین المللی که از یکی از دانشگاه های نیوزلند فارغ التحصیل شوند با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه بین 1 سال الی 3 سال فرصت کاریابی پس از فراغت از تحصیل را دارند. دانشجویان بین المللی می توانند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را با ویزای همراه نیوزلند وارد این کشور کنند. همسر شخص دانشجو اجازه کار تمام وقت در نیوزلند را دارد و همچنین در صورت
تمایل می توانند در دانشگاه های این کشور تحصیل نمایند. فرزندان وی نیز می تواند تحصیل در مدارس نیوزلند را تجربه کند. دانشجویانی که تمایل به تحصیل در رشته پزشکی در نیوزلند را داشته باشند باید ابتدا در آزمون UMAT قبول شوند و پس از آن در رشته پزشکی در این کشور ادامه تحصیل دهند.

مهاجرت به نیوزلند از طریق کار

شرایط کار در نیوزلند بسیار مطلوب است. این کشور همان گونه که مطرح شد از نظر کشاورزی و تولیدات دامی در دنیا مطرح است و حدد 50 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور از صادرات فراورده های دامی و لبنی تأمین می شود و این محصولات را به بیش از 90 درصد کشورهای دنیا صادر می کند. ساعت کاری نیروی کاری این کشور 40 ساعت در طول هفته می باشد و برای اضافه کار باید حتماً مجوز کارفرما موجود باشد. نرخ بیکاری نیوزلند بسیار پائین است. نمودار زیر در این خصوص اطلاعات ارائه می دهد:

نرخ بیکاری نیوزلند

بیشترین مشاغل مورد نیاز نیوزلند به عبارت زیر است:

 • گروه های شغلی در حوزه عمران
 • مهندسین رشته های: مواد، عمران، برق، الکترونیک، مکانیک، مخابرات، IT، صنایع،
  شیمی، سازه
 • تکنسین های رشته های مهندسی
 • گروه های شغلی IT و فناوری اطلاعات و شبکه
 • صنعت توریسم
 • مشاغل حوزه بهداشت و سلامت مانند: پزسک، روانپزشک، پرستار، رادیولوژیست،
  فیزیوتراپیست، ماما، دامپزشک و غیره
 • مشاغل وابسته به صنعت خودرو

ویزای کاری نیوزلند به دو صورت بلند مدت و کوتاه مدت تقسیم می شود. ویزای کار کوتاه مدت نیوزلند انواع مختلفی دارد مانند:

 • ویزای کار طرح های تعطیلات
 • ویزای کارگران فصلی
 • ویزای کار پس از تحصیل
 • ویزای کار خدمه ماهیگیری
 • ویزای کار مذهبی
 • ویزای کار با اهداف خاص
 • ویزای کار مشارکتی
 • ویزای کاری که به دلایل بین المللی یا بشر دوستانه

ویزای کار بلند مدت مدت نیز به سه دسته: کمبود نیروی ماهر، مهارت های فوری و استعداد درخشان تقسیم می شود. در روش کمبود نیروی ماهر متقاضی بایستی در مواردی مانند: سن، سابقه کار، تحصیلات، داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای نیوزلندی برای شخص امتیاز به همراه دارد البته باید دانست که شرط لازم برای محاسبه امتیازات فرد متقاضی داشتن نمره زبان آیلتس 7 می باشد.

مهاجرت نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند از طریق سرمایه گذاری

نیوزلند یکی از بهترین کشورها برای دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری می باشد. مسلماً کشور با ساختار حکومتی نیوزلند و با شرایط زندگی بسیار خوب و از همه مهمتر ارائه طرح های متنوع برای سرمایه گذاری، برای بسیاری از افراد که تمایل دارند با سرمایه گذاری در سایر کشورها اقامت بگیرند بسیار مطلوب است. همان گونه که عنوان شد طرح های سرمایه گذاری در نیوزلند بسیار متنوع است و به طور خلاصه می تواند این طرح ها و یا اصطلاحاً سرمایه گذاری قابل قبول به عبارت زیر است:

 • خرید تجارت آماده
 • شروع یک تجارت
 • خرید ملک تجاری
 • خرید سهام
 • خرید اوراق قرضه

با سرمایه گذاری در یکی از این طرح ها ابتدا یک اقامت 3 ساله داده می شود و 1 سال اول برای تأسیس بوده و 2 سال بعد برای کسب درآمد و گسترش کسب و کار و پس از موفقیت آمیز بودن این تجارت اقامت دائم نیوزلند اعطا می شود. در مجموع ویزاهای سرمایه گذاری نیوزلند به 2 دسته حداقل 10 میلیون دلار نیوزلند برای 3 سال و حداقل 3 میلیون دلار نیوزلند برای 4 سال تقسیم می گردد. هر کدام از این دو دسته شامل موارد متعددی بوده که در صورت تمایل می توانید با مراجعه به مقاله منتشره در همین سایت به اسم  اخذ اقامت نیوزلند از راه سرمایه گذاری اطلاعات دقیق تری کسب نمائید. یکی دیگر طرح های جذاب سرمایه گذاری در نیوزلند، طرح: ویزای تأثیر گذار جهانی (GIVs) می باشد. این نوع ویزا برای افرادی که طرح های نوآورانه دارند مانند استارت آپ ها و یا کارآفرینان برتر می باشد که طرحشان می تواند تأثیر جهانی داشته باشد. علاوه بر طرح های عنوان شده سرمایه گذاران می توانند در طرح های سرمایه گذاری انجل و یا کارآفرینی نیز سرمایه گذاری کرده و اقات دریافت کنند.

مهاجرت به نیوزلند از طریق تولد فرزند

کشورهای دنیا برای اعطای تابعیت از طریق تولد فرزند به دو دسته تقسیم می شوند. برخی کشورها از قاعده خاک پیروی می کنند و برخی دیگر قاعده خون؛ کشورهای دسته اول به تمامی اطفالی که در خاک و یا هر یک از مایملک آن کشور در سایر کشورها متولد شود، تابعیت کشور مذکور را دریافت می نماید. در کشورهای دسته دوم تابعیت به فرزندانی داده می شود که با
یک تبعه آن کشور نسبت خونی داشته باشد یعنی این که پدر، مادر، پدربزرگ و یا مادر بزرگ وی تابعیت آن کشور را داشته باشد می تواند تابعیت آنجا را به دست آورد. کودکانی که تا قبل از 1 ژانویه 2006 در نیوزلند و یا یکی از مایملک این کشور در سایر کشورها متولد شده باشد شهروندی نیوزلند اعطا می شود اما از این تاریخ به بعد نیوزلند از قاعده خون پیروی می کند و باید یک وابسته خونی داشته باشد.

مهاجرت به نیوزلند از طریق ازدواج

یکی از راه های دریافت اقامت نیوزلند، ازدواج با یک شهروند نیوزلندی می باشد. برای این روش در ابتدا باید اثبات شود که طرفین باهم یا ازدواج قانونی مطابق قانون نیوزلند انجام داده اند و یا اتحا مدنی دارند و این رابطه باید اثبات شود که یک اتحاد پایدار و واقعی است برای اثبات این موضوع افسر اداره مهاجرت از بررسی 4 موضوع به صحت این رابطه رأی می دهد و در صورت تأئید وی شرایط طرف نیوزلندی بررسی می شود و این شخص باید 3 شرط زیر را داشته باشد:

 • اثبات وضعیت اقامت
 • نیوزلند محل اصلی زندگی وی است
 • شغل و درآمد کافی برای یک زندگی را دارد

اگر طرف نیوزلندی ساکن نیوزلند باشد باید از مدت ازدواج آنها 1 سال گذشته باشد و درخواست خود را ارائه دهند. اگر هر دو طرف در خارج از نیوزلند زندگی می کنند، باید 5 سال از تاریخ ازدواج آنها گذشته باشد و طرف نیوزلندی باید حداقل در 3 ماه اخیر به نیوزلند بازگشته باشد.

مهاجرت کشور نیوزلند

شرایط دریافت اقامت دائم نیوزلند

در روش های قانونی مهاجرت به نیوزلند که عنوان شد برخی به صورت مستقیم منجر به اخذ اقامت دائم نیوزلند می شود اما برخی دیگر به این ترتیب نیست. افرادی که با ویزای کاری نیوزلند وارد این کشور می شوند، اگر به مدت 2 سال مالیات بپردازند و کار قانونی در نیوزلند داشته باشند می توانند برای اخذ اقامت دائم نیوزلند اقدام کند. ویزای تحصیلی نیوزلند به صورت مستقیم منجر به دریافت اقامت دائم نیوزلند نمی شود اما دانشجویانی که از دانشگاه های نیوزلند فارغ التحصیل می شوند بین 1 سال الی 3 سال فرصت PGWP دارند که اگر در این مدت کار پیدا کنند مانند روش اقامت کاری نیوزلند و 2 سال پس از آن می توانند برای اقامت دائم این کشور درخواست دهند.

شرایط دریافت تابعیت نیوزلند

در روشهای مهاجرتی فوق مانند تولد فرزند و یا برخی از روش های سرمایه گذاری شخص از ابتدا تابعیت نیوزاند را دریافت می کند. در برخی از روش های دیگر شخص پس از اخذ اقامت دائم زلاندنو می تواند بعد از 5 سال برای دریافت شهروندی نیوزلند درخواست دهد. در اقامت کاری و یا اقامت تحصیلی روال به این ترتیب که عنوان شد می باشد. برای اخذ تابعیت نیوزلند شخص باید به زبان انگلیسی کاملاً مسلط باشد و با فرهنگ و اطلاعات عمومی در خصوص این کشور مسلط باشد. پاسپورت
نیوزلند در رتبه بندی پاسپورت های دنیا در رده 3 قرار داد و دارند پاسپورت این کشور به 166 کشور در دنیا بدون نیاز به ویزا سفر کنند.

خدمات مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار در نیوزلند

مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار با مجوز رسمی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان  گیلان مشغول فعالیت است و برای علاقمندان زندگی در نیوزلند خدمات زیر را ارائه می نماید:

 • اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند
 • اخذ ویزای دانش آموزی نیوزلند
 • اقدام برای پروسه امتیاز بندی ویزای کار نیوزلند
 • سرمایه گذاری در نیوزلند
 • ویزای استارت آپ نیوزلند

این مؤسسه با توجه به تیم قوی و کارآمدی که در نیوزلند دارد در حال افزایش خدمات خود در کشور نیوزلند می باشد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن: 01391004055 تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان مشاوران
ما بهره مند شوید.

Related Posts

Leave a comment