رشت، گلسار، روبروی خیابان ۹۵، مجتمع بلانکا پالاس، طبقه ۸، واحد ۸۰۳

مهاجرت مجارستان

مهاجرت به مجارستان

مهاجرت مجارستان

در مورد مجارستان چه می دانیم؟

مهاجرت به مجارستان جاذبه های بسیاری دارد. دلایل متعددی برای مهاجرت به مجارستان وجود دارد. مقاله مهاجرت مجارستان توسط کارشناسان مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار نوشته شده است و هرگونه کپی برداری از آن غیر مجاز است. کشور جمهوری مجارستان در اروپای مرکزی واقع شده است و پایتخت آن شهر بوداپست بوده که حدود 20 درصد جمعیت 9.7 میلیون نفری جمهوری مجارستان در این شهر زندگی می کنند. مساحت مجارستان حدود 93030 کیلومتر مربع است و این کشور عضو اتحادیه اروپا و عضو شنگن است و واحد پول آن فورینت می باشد. شهرهای دبرسن، سگد، میشکولتس و بچ از مهمترین شهرهای مجارستان می باشند. مجارستان یکی از دانشجو پذیرترین کشورهای دنیاست. زبان رسمی این کشور زبان مجاری است و از خانواده فینو-اوگری بوده و یکی از سخت ترین زبان های دنیاست. البته روسی و انگلیسی نیز در این کشور متداول است.

مهاجرت به مجارستان

مجارستان با کشور های اسلواکی، اوکراین، رومانی، صربستان، کرواسی، اسلوونی و اتریش مرز مشترک خاکی دارد و این کشور محصور در خشکی است. نام کودکان مجارستانی با توجه به لیست اسامی که مؤسسه تحقیقاتی زبان شناسی آکادمی علوم مجارستانی تهیه شده است انتخاب می شود. این کشور زیبا تاریخ و فرهنگ پرباری دارد و معدن بوکسیت مجارستان معروف است. بیشتر صادرات این کشور ماشین آلات کشاورزی و ابزار مهندسی و ماشین آلات صنعتی بوده و در بین محصولات کشاورزی صادرات غلات در این کشور از رونق خوبی برخوردار است. غذاهای گولاش و لانگوش از معروف ترین غذاهای این کشور است و صنعت توریسم در این کشور بسیار فعال و درآمدزا می باشد. دو رودخانه دانوب و تیسا رگ های حیاتی مجارستان است. شاید خالی از لطف نباشد که بدانید ورزش ملی این کشور واترپلو است.

شاخصه های مهم زندگی مجارستان

کشور مجارستان از جمله کشورهای ارزان حوزه شنگن می باشد. سطح درآمد و هزینه های زندگی در این کشور با هم در تناسب هستند. شرایط آب و هوائی در این کشور مطلوب است و مردم مجارستان به مهربانی معروف هستند. شرایط زندگی در این کشور در حد ایده آل بوده و افرادی که مهاجرت به مجارستان را انتخاب می کنند می توان گفت که انتخاب هوشمندانه ائی انجام داده اند، به این دلیل که در زمان های اولیه مهاجرت وارد کشوری که عضو شنگن و عضو اتحادیه اروپا هست شده اند و هزینه های زندگی ارزانی دارند و دسترسی به کشورهای درجه1 اروپائی برای شان راحت تر است. در حدول زیر سعی شده است که به برخی از شاخصه های مهم برای زندگی در مجارستان اشاره نمائیم:

شاخص قدرت خرید 47.78 شاخص ایمنی 65.59
شاخص مراقبت بهداشتی 53.17 شاخص آب و هوا 79.48
شاخص رشد اقتصادی 17.90 شاخص تورم 4.88
نرخ بیکاری 3.87 شاخص کنترل فساد 0.00
شاخص خوشبختی 5.99 از 10 شاخص توسعه انسانی 0.854 از 1
متوسط حقوق ماهانه خالص 260726.17 فورینت معادل 738.90 یورو نرخ بهره وام مسکن 4.92

مهاجرت مجارستان از طریق تحصیل

تحصیل در مجارستان یکی از مهمترین مسیرهای مهاجرت به این کشور است. سطح تحصیل در این کشور مطلوب بوده و به دلیل وجود کالج های متعدد و برگزاری دوره های زبان انگلیسی و یا آلمانی از دیگر دلایل محبوبیت مجارستان برای ادامه تحصیل می باشد. از سوی دیگر افرادی که تصمیم به تحصیل در رشته پزشکی در کشور آلمان را داشته باشند مجارستان گزینه مناسبی می باشد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی در مجارستان باید دیپلم 12 ساله و آیلتس 5 یا 6 را داشت و طول دوره تحصیل در این مقطع 3 الی 4 سال است. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان باید مدرک کارشناسی و آیلتس 6.5 را دانشجویان داشته باشند. دانشجویان بین المللی امکان کار به صورت پاره وقت یا اصطلاحاً کار دانشجوئی دارند. بورسیه تحصیلی در مجارستان برای دانشجویان بین المللی فراهم است.

افرادی که قصد ادامه تحصیل در مجارستان را دارند، اگر متأهل باشند امکان این که بتوانند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را با ویزای همراه مجارستان را دارند و همسر وی اجازه کار در مجارستان و یا ادامه تحصیل را دارد و فرزند وی می تواند از تحصیل در مدارس مجارستان بهره ببرد. تحصیل در مجارستان به زبان های انگلیسی و آلمانی و در برخی از رشته ها به زبان مجاری فراهم می باشد. دانشجویانی که از دانشگاه های مجارستان فارغ التحصیل شوند به مدت 9 ماه فرصت دارند تا در این کشور حضور داشته باشند و به جستجوی کار با توجه به رشته ائی که در آنجا درس خوانده اند بپردازند و پس از یافتن شغل در واقع پروسه مهاجرتی شان آغاز خواهد شد.

مهاجرت مجارستان از طریق کار

کار در مجارستان برای نیروی کاری خارجی فراهم می باشد و شرایط مطلوبی دارد. مانند بسیاری از کشورهای اروپائی روزهای کاری در مجارستان از دوشنبه تا جمعه بوده و هر نیروی کار روزانه وظیفه دارد به مدت 8 سال فعالیت نماید. نیروی کار در این کشور سالانه مجاز به دریافت 21 روز مرخصی استحقاقی است. مجارستان دارای اقتصاد قوی و متنوع است که به دلیل سطح بالای تولیددر بخش های مختلف متمرکز است. به همین دلیل در مشاغل زیر این کشور با بیشترین کمبود نیروی کار مواجه است:

 • IT
 • مهندس مکانیک
 • مهندسی ساختمان
 • صنایع وابسته به صنعت خودرو
 • بخش بهداشت و درمان
 • بازاریابی و فروش و ارتباطات تجاری
 • حسابداری و مالی
 • مونتاژکار ماشین آلات صنعتی
 • آشپز
 • مهندس عمران
 • متخصصان بخش حمل و نقل

برای کار در مجارستان باید ابتدا از طریق مؤسسات کاریابی معتبر این کشور به دنبال کار بود و پس از یافتن شغل و گرفتن نامه پیشنهاد شغلی از کارفرمای مجارستانی و آماده کردن مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری مجارستان اقدام نمود. برای کار در این کشور دانش زبان مجاری بسیار مؤثر است اما با تسلط به زبان انگلیسی و در برخی از مناطق و مشاغل خاص دانش زبان آلمانی برای کار و زندگی در مجارستان مناسب می باشد. در ادامه به برخی مؤسسات کاریابی معتبر در مجارستان اشاره می نمائیم:

 • Allasportal
 • AllastStart
 • Careerjet
 • Cvonline
 • me
 • bs
 • Frissdiplomas
 • Indeed
 • Jobinfo
 • Jobline
 • Jobmonitor
 • Jobrapido
 • No Fluff Jobs
 • Workania
 • Workline
 • Zyntern

در نمودار زیر شرایط نرخ بیکاری این کشور را در چند ماه اخیر نمایش داده شده است و چیزی که مسلم است در مجارستان فقط در زمان پیک اپیدمی کرونا نرخ بیکاری بالا بوده و پس از بسیار مطلوب می باشد:

نرخ بیکاری مجارستان

مهاجرت مجارستان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در مجارستان در سال های اخیر از رشد زیادی برخوردار بوده است و در سه ماه چهارم سال 2020 تا مبلغ 1606 میلیون یورو افزایش یافته است. علاوه بر این مواردی مانند:

 • وجود زیر ساخت مناسب و با کیفیت
 • تناسب بین درآمد و هزینه های زندگی در این کشور
 • حمایت های خوب دولتی
 • سیستم مالیات مناسب
 • سیاست های اقتصادی مطلوب

بر محبوبیت سرمایه گذاری در مجارستان می افزاید. سرمایه گذاری در مجارستان که بخواهد منجر به اخذ اقامت شود در روش های متعددی امکان پذیر خواهد بود. یکی از راه های سرمایه گذاری در این کشور که منجر به اخذ اقامت مجارستان می شود ثبت شرکت در مجارستان است و بسته به نوع شرکت سرمایه اولیه شرکت می تواند از 10000 فورینت الی 600000 فورینت متغیر باشد. برای شروع کسب و کار در مجارستان باید یک طرح اقتصادی مناسب داشت. همچنین می توان با خرید یک تجارت آماده در مجارستان نیز می توانید اقامت مجارستان را دریافت کنید و برای این کار به سرمایه ائی حدود 50000 یورو الی 500000 یورو نیاز است.

از دیگر راه های اخذ اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری، خرید اوراق قرضه می باشد که به ویزای طلائی مجارستان معروف است. متقاضی این روش باید به مبلغ حداقل 300000 یورو به مدت 5 سال در اوراق قرضه در این کشور سرمایه گذاری نموده و با انجام این کار می تواند اقامت مجارستان را اخذ نماید. از دیگر راه های سرمایه گذاری در مجارستان خرید ملک در مجارستان است که منجر به اخذ اقامت نمی شود و افرادی که قصد خرید ملک در مجارستان را دارند باید یک اقامت قانونی در مجارستان داشته باشد تا بتواند در مجارستان ملک خریداری نماید.

اقامت مجارستان

مهاجرت مجارستان از طریق تولد فرزند

برای اخذ اقامت از طریق تولد فرزند در کشورهای مختلف در مجموع دو نوع قانون وجود دارد. در برخی از کشورها که عمدتاً کشورهای قاره آمریکای شمالی و آمریکای لاتین می باشد، هرگاه طفلی در خاک و یا هریک از مایملک یکی از این کشورها اعم از هواپیما، سفارت و غیره متولد شود، آن طفل از ابتدا تابعیت آن کشور را اخذ می کند و برای سایر اعضای خانواده آثار اقامتی دارد. اصطلاحاً به این قاعده، قانون خاک گفته می شود. دسته دوم کشورهائی هستند که به واسطه نسبت خونی با یکی از افراد تبعه آن کشور تابعیت کشور مورد نظر را دریافت می کنند. این نسبت خونی می تواند از پدر، مادر، پدربزرگ و یا مادر بزرگ باشد و به این قاعده قانون خون اطلاق می گردد که بسیاری از کشورهای دنیا از جمله مجارستان از این قانون پیروی می کنند. البته این بدین معنی نیست که تولد فرزند در کشورهایی که از قاعده خون پیروی می کنند هیچ تأثیری در پروسه اخذ شهروندی نداشته باشد، به عنوان مثال اگر بایک تبعه مجارستان ازدواج کرده باشید و بچه دار شوید زودتر می توانید تابعیت مجارستان را دریافت کنید.

مهاجرت مجارستان از طریق ازدواج

یکی از آسان ترین راه های مهاجرت به مجارستان، ازدواج با یک فرد مجارستانی می باشد. برای این منظور باید اثبات شود که روجین حداقل از 6 ماه قبل با هم آشنا بوده اند و ازدواج این افراد باید به صورت قانونی در دفتر دولتی مجارستان ثبت شود. بعد از گذشت 2 سال از ازدواج طرفین به شخصی که مهاجر است اقامت دائم مجارستان اعطا می گردد. و بعد از 10 سال اگر از مدت زمان ازدواج گذشته باشد شخص می تواند تابعیت مجارستانی خود را دریافت نماید. اگر در طول مدت این ازدواج فرزندی متولد شود این مدت زمان 10 ساله به 5 سال کاهش پیدا می کند. لازم به ذکر است در هنگام ازدواج باید اثبات شود که درآمد افراد برای پوشش هزینه های زندگی طرفین کفایت می کند و می توانند یک منزل مستقل برای زندگی بعد از ازدواج خود می توانند تهیه نمایند.

شرایط دریافت اقامت دائم مجارستان

از بین روشهای مهاجرت قانونی به مجارستان که در بالا عنوان شد، برخی از روش های به صورت مستقیم منجر به اخذ اقامت دائم مجارستان می شود مانند ازدواج در مجارستان و یا برخی از روش های سرمایه گذاری در مجارستان، اگر شخصی با اقامت کاری مجارستان در این کشور زندگی می کند باید به مدت 3 سال در این کشور حضور داشته باشد و در طول این مدت بیشتر از 270 یا و یا چهار ماه خاک مجارستان را ترک نکرده باشد و به شرطی که به زبان مجاری تسلط کافی یافته باشد می تواند درخواست اقامت دائم مجارستان را داشته باشد. دانشجویان پس از فراغت از تحصیل و به واسطه استفاده از فرصت 9 ماهه PGWP در این کشور کار پیدا کنند و اقامت تحصیلی مجارستان شان به اقامت کاری این کشور تبدیل شود می توانند مانند روش کاری اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.

اقامت کشور مجارستان

شرایط دریافت تابعیت مجارستان

اشخاصی که اقامت دائم مجارستان را داشته باشند می توانند برای دریافت تابعیت مجارستان اقدام کنند. در روشهای مهاجرت قانونی به مجارستان که عنوان شد در برخی از روش ها می توان به صورت مستقیم تابعیت این کشور را اخذ نمود، اما به طور کلی اگر به مدت 5 سال از تاریخ دریافت اقامت دائم این کشور گذشته باشد و شخص به زبام مجاری مسلط شده باشد و در آزمون تاریخ، جغرافی، سیاست که برای دریافت شهروندی مجارستان نیاز است قبول شوند می توانند شهروندی مجارستان و همچنین پاسپورت مجارستان را اخذ نمایند. پاسپورت مجارستان در رتبه بندی جهانی در رده 4 دنیا قرار دارد و دارندگان این پاسپورت می توانند به 165 کشور بدون ویزا سفر کنند.

خدمات مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار در مجارستان

مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار با مجوز رسمی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان  گیلان مشغول فعالیت است و برای علاقمندان زندگی در مجارستان خدمات زیر را ارائه می نماید:

 • اخذ پذیرش تحصیلی در دوره های پیش دانشگاهی در مجارستان
 • اخذ پذیرش در دوره های زبان در مجارستان
 • اخذ پذیرش در کلیه مقاطع تحصیلی در دانشگاه های مجارستان
 • اخذ پذیرش در کالج های معتبر در مجارستان

این مؤسسه با توجه به تیم قوی و کارآمدی که در مجارستان دارد در حال افزایش خدمات خود در کشور مجارستان می باشد.
حهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن: 01391004055 تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان مشاوران
ما بهره مند شوید.

Related Posts

Leave a comment