اخذ اقامت نیوزلند و شرایط کلی

 • اخذ اقامت در نیوزلند یکی از پرطرفدارترین موارد مهاجرتی است که از سوی متقاضیان پیگیری میشود.
 • کشور نیوزلند یکی از کشورهای شاد دنیاست.
 • جمعیت این کشور حدود ۴.۳ میلیون نفر و مساحت آن که از دو جزیره بزرگ و چندین جزیره کوچک تشکیل شده است حدود ۲۶۸ کیلومتر مربع می باشد.
 • کشور نیوزلند در جنوب غربی اقیانوس آرام قرار گرفته و پایتخت آن شهر ولینگتون و بزرگترین شهر آن اوکلند می باشد.
 • واحد پول این کشور دلار نیوزلند است و زبان رسمی این کشور انگلیسی و مائوری می باشد که امروزه بیشتر زبان انگلیسی رایج است.
  این مقاله توسط کارشناسان مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار نوشته شده است و هرگونه کپی برداری از آن غیر مجاز است.
 • نرخ بیکاری در کشور نیوزلند ۴.۵۲ درصد می باشد:

اخذ اقامت نیوزلند از طریق کار

اخذ اقامت  نیوزلند از طریق کار از جمله مواردی است که این کشور را به یک مکان محبوب تبدیل کرده است. کشور نیوزلند یکی از کشورهای متمول و با شرایط کاری مناسب در قاره اقیانوسیه می باشد.
کار پس از تحصیل در نیوزلند پس از اتمام تحصیل در یکی از دانشگاه های این کشور امکان پذیر است. ویزای کار کشور نیوزلند بسته به سطح مدرک تحصیلی فرد و مکانی که تحصیل کرده است ۱ الی ۳ سال طول می کشد. برای یافتن شغل در نیوزلند می توان به روش های متفاوتی اقدام کرد.
در ادامه در این خصوص توضیحات لازم ارائه می شود. متقاضی ابتدا بایستی موارد مشاغل موردنیاز و شرایط ثبت نام را در سایت اداره مهاجرت نیوزلند مطالعه نماید.
روال کاریابی برای ویزای کار به این ترتیب می باشد که متقاضی ابتدا از طریق سایت های کاریابی در نیوزلند و یا مراجعه حضوری شغل مورد نظر را پیدا می کند، رزومه شغلی خود را برای کارفرما ارسال نموده و پس از تایید کارفرما تقاضای ویزای کار نیوزلند را می نمایند.
در سایت مهاجرت نیوزلند لیست کارفرمایان مجاز ذکر شده است.
همچنین برخی از معروفترین سایت های کاریابی کشور نیوزلند عبارتند از:

 • Kiwi
 • Farm source tobs
 • Careers
 • Work here
 • Lmveneco
 • Aukland transport
 • assurity

اخذ اقامت نیوزلند از طریق تحصیل

تحصیل در نیوزلند برای دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند بسیار مورد توجه است. کشور نیوزلند از سطح آموزش مناسب و قابل قبولی برخوردار است.
برای دریافت ویزای تحصیلی در ابتدا بایستی یک پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور دریافت نمود. پس از اخذ پذیرش از دانشگاه بایستی برای دریافت ویزای تحصیلی نیوزلند اقدام کرد.
این کشور از سیستم آموزشی بسیار خوبی برخوردار است و کلیه دروس دانشگاهی به زبان انگلیسی ارائه می شود. همچنین دانشجویان می توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به عنوان همراه به این کشور ببرند و همسر آنان اجازه کار و تحصیل دارد.
کشور نیوزلند ۸ دانشگاه دارد که هر ۸ دانشگاه این کشور در جدول رتبه بندی جهانی قرار دارند و از رتبه های مناسبی نیز برخوردارند.
نکته حائز اهمیت در خصوص تحصیل در نیوزلند این است که دانشجویان می توانند از بورسیه های تحصیلی  مختلفی که در این کشور موجود است بهره ببرند.

اخذ اقامت نیوزلند از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یکی از راه های اخذ اقامت در نیوزلند می باشد. سرمایه گذاری در کشور نیوزلند بسیار جذاب است و طرفداران زیادی دارد. عمده حوزه اقتصادی که این کشور دارد صادرات محصولات کشاورزی و دامپروری است.
کشور نیوزلند از جمله کشورهای توسعه یافته و متمول می باشد. از جمله مزایای سرمایه گذاری در نیوزلند عبارتند از:

 • این کشور دو تابعیتی را می پذیرد.
 • سومین کشور از لحاظ آزادی تجارت می باشد.
 • مراقبت های بهداشتی عالی
 • سیستم آموزش عمومی عالی

در خصوص معایب سرمایه گذاری در کشور نیوزلند می توان به دور بودن این کشور با سایر کشورها نام برد.
سرمایه گذاری در نیوزلند راه های مختلفی دارد. مهمترین مسیرهای سرمایه گذاری در این کشور می تواند در حوزه املاک مسکونی، املاک تجاری و کارآفرینی صورت پذیرد.

اخذ اقامت نیوزلند از طریق ازدواج

اخذ اقامت نیوزلند از طریق ازدواج یکی از راه های مهاجرتی به این کشور می باشد. اگر هدف از ازدواج زندگی دائمی باشد باید همسر خارجی ویزای اقامت خود را بدست آورد. البته الزاماتی وجود دارد که زوجین قبل از اخذ ویزای اقامت باید رعایت کنند.

 • داشتن مدارک و شواهد کافی برای اثبات یک رابطه پایدار و اصیل
 • اگر همسر خارجی مایل به تحصیل در نیوزلند باشد، باید قبل از اخذ ویزای اقامت برای ویزای دانشجویی اقدام کند.
 • زوجین بالای ۱۸ سال باشند.

اخذ اقامت نیوزلند از طریق تولد فرزند

اخذ اقامت نیوزلند از طریق تولد فرزند امکان پذیر نمی باشد. کلیه کشورها در دنیا از دو قاعده کلی پیروی می کنند. قاعده خون یا قاعده خاک. تنها کشورهایی که از قاعده خاک پیروی می کنند از طریق تولد فرزند اقامت می دهند و در سایر کشورهایی که از قاعده خون پیروی می کنند نمی توان با تولد فرزند اقامت به دست آورد.
کشور نیوزلند از قاعده خاک پیروی می کند و اگر فرزندی در خاک کشور نیوزلند متولد شود بدون در نظر گرفتن تابعیت پدر و مادر به فرزند تابعیت این کشور داده میشود.

اخذ اقامت نیوزلند از طریق پناهندگی

اخذ اقامت نیوزلند از طریق پناهندگی امکان پذیر است. روش پناهندگی یکی از بدترین روشهای مهاجرت می باشد و توصیه  می شود افرادی که از روشهای قانونی امکان اخذ اقامت ندارند از این روش نیز مهاجرت نکنند. مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار هیچ گونه خدماتی در خصوص پناهندگی ارائه نمی دهد و به هیچ وجه این مورد پذیرش این مؤسسه نمی باشد.

اخذ اقامت نیوزلند و هزینه های زندگی

هنگام اقامت نیوزلند و زندگی در این کشور شامل هزینه هایی نیز می باشد.
هزینه زندگی در کشور نیوزلند با توجه به سبک زندگی افراد متغیر است و شاید نتوان عدد دقیقی در این خصوص ارائه کرد. در جدول زیر به هزینه برخی از کالاهای اساسی و خدمات اولیه به حضورشما معرفی می گردد:

کالا یا خدمات مبلغ یا هزینه کالا یا خدمات مبلغ یا هزینه
۱ لیتر شیر ۲.۷۰ دلار ۱ کیلو گوشت ۱۷.۳۴ دلار
۱ قرص نان ۲.۲۹ دلار ۱ کیلو سیب ۳.۵۸ دلار
۱ کیلو برنج ۲.۸۱ دلار تریپ نرمال رفت و آمد ماهانه ۱۵۰ دلار
۱۲ عدد تخم مرغ ۴.۲۸ دلار هزینه های جاری آب و برق… ۱۷۷.۵۴ دلار
۱ کیلو مرغ ۱۲.۴۲ دلار اجاره آپارتمان ۱ خوابه مرکز شهر ۱۴۷۵.۶۶ دلار

اخذ اقامت نیوزلند و شرایط اخذ تابعیت

اخذ اقامت نیوزلند از روش های متفاوتی امکان پذیر می باشد.
ویزای تحصیلی نیوزلند به دارندگان اجازه می دهد که پس از اتمام تحصیلان به مدت ۶ ماه تا ۱ سال به جستجوی کار در این کشور بپردازد.
فارغ التحصیلان نیوزلند با یافتن کار در این کشور و استخدام در موسسات و سازمان های این کشور می توانند ویزای کاری دریافت نمایند.
پس از گذشت ۲ سال از اشتغال فرد در کشور نیوزلند و پرداخت مالیات از سوی وی امکان اخذ اقامت دائم وجود خواهد داشت.
افرادی که به مدت ۵ سال اقامت دائم کشور نیوزلند را داشته باشند می توانند درخواست تابعیت نیوزلند را نمایند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار که با مجوز رسمی و زیر نظر وزارت کار درحال فعالیت می باشد تماس بگیرید.
۰۱۳۹۱۰۰۴۰۵۵

نیوزلند
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
این فیلد را پر کنید
فهرست