اخذ اقامت قبرس

اخذ اقامت قبرس و شرایط کلی

  • اخذ اقامت قبرس از سال های دور به دلیل شرایط آب و هوایی خوب همواره برای ایرانی ها جذابیت داشته و مورد توجه بوده است.
  • جمهوری قبرس در شرق دریای مدیترانه واقع شده است و به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است.
  • بخش شمالی قبرس ترک زبان بوده و عمدتاً مسلمان هستند و بخش جنوبی آن بیشتر مسیحی و یونانی زبان هستند.
    مقاله حاضر توسط کارشناسان مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار نوشته شده است و هرگونه کپی برداری از آن غیر مجاز است.
  • پایتخت این جزیره زیبا نیکوزیا می باشد که عضو اتحادیه اروپا است. جمعیت آن ۱.۱ میلیون نفر و مساحت آن ۹۲۵۱کیلومتر مربع است.
  • واحد پول قبرس یورو می باشد و این کشور سالانه پذیرای توریست های زیادی از سراسر دنیا می باشد.

اخذ اقامت قبرس از طریق کار

اخذ اقامت قبرس از طریق کار امکان پذیر می باشد که در ادامه شرایط آن به حضورتان ارائه می شود.
برای کار در قبرس باید از یک مؤسسه قبرسی پیشنهاد شغلی داشت و به واسطه آن می توان ویزای کار قبرس را دریافت کرد. برای کار در قبرس هم می توان به زبان انگلیسی و هم زبان یونانی اقدام کرد اما باید در نظر داشته در برخی از مشاغل زبان یونانی ارجحیت دارد. کشور قبرس با توجه به توریستی بودن مشاغل فصلی زیادی نیز ارائه می دهد. بیشترین مشاغل مورد نیاز کشور قبرس در زمینه های مهندسی IT، مهندسی برق، صنعت گردشگری، بخش انرژی و صنایع دریایی می باشد. افرادی که در قبرس مشغول به کار می شوند اگر به مدت ۵ سال در این کشور مالیات پرداخت نمایند می توانند تقاضای اقامت دائم قبرس را داشته باشند. نرخ بیکاری کشور قبرس ۷.۲۷ درصد است.

اخذ اقامت قبرس از طریق تحصیل

تحصیل در قبرس به صورت مستقیم نمی تواند منجر به اخذ اقامت دائم قبرس شود. قبرس از جمله کشورهایی است که سالانه دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل وارد این کشور می شوند. هزینه تحصیل ارزان و هزینه زندگی مقرون یه صرفه به نسبت بسیاری از کشورهای اروپایی و حضور کمپس های دانشگاه های معتبر انگلستان و آمریکا در این کشور از جمله دلایل مقبولیت این کشور است. تحصیل در قبرس به زبان انگلیسی می باشد و دانشجویان می توانند همسر و فرزندان خود را به عنوان همراه به این کشور ببرند. همراه اجازه کار دارد و دانشجو می تواند کار پاره وقت دانشجویی انجام دهد. دانشجویانی که بتوانند در یکی از دانشگاه های قبرس فارغ التحصیل شوند اجازه دارند بین ۶ ماه تا یک سال در این کشور حضور داشته و به کاریابی بپردازند. به واسطه کار قانونی پس از تحصیل شخص می تواند اقامت قبرس را دریافت دارد.

اخذ اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر می باشد. قبرس با دلایل میزان جرم و جنایت پایین در این کشور، سیستم بانکی کارآمد، عضویت در اتجادیه اروپا و اقتصاد پایدار مکان مناسبی برای سرمایه گذاری می باشد. راه های سرمایه گذاری در قبرس متعدد می باشد از جمله سرمایه گذاری در سرمایه گذاری در بنیاد تحقیق و نوآوری و شرکت توسعه زمین قبرس، ثبت شرکت، سرمایه گذاری در املاک و مستغلات و مشارکت در مشاغل و شرکت های فعال در قبرس. اما اگر به قصد دریافت اقامت دائم و یا تابعیت قبرس بخواهیم در این کشور سرمایه گذاری کنیم باید در یکی از موارد زیر باشد: سرمایه گذاری در بخش املاک اگر بین ۲ میلیون تا ۲.۵ میلیون باشد شخص ظرف ۶ ماه تابعیت قبرس را اخذ می نماید..اما با صرف سرمایه از ۳۰۰ هزار یورو به بالا در قبرس می توان اقامت دائم قبرس را اخذ نمود.
 

اخذ اقامت قبرس از طریق ازدواج

افراد خارجی که قصد ازدواج با یک قبرسی را دارند باید اثبات کنند که حداقل ۶ ماه قبل از ازدواج با هم آشنا بوده اند و ممکن است از این افراد اسنادی مبتی بر اثبات این ارتباط عاطفی درخواست نمایند. در این کشور هم ازدواج مدنی و هم ازدواج مذهبی برای خارجی ها ممکن است. متقاضیان ازدواج در قبرس بایستی حضوری به شهرداری شهر محل زندگی فرد قبرسی مراجعه کنند و حداقل سه روز قبل از ازدواج برای درخواست اقدام کنند و حداکثر اشخاص ۲ ماه بعد از در خواست فرصت دارند تا ازدواج نمایند. شخص قبرسی باید شاغل بوده و درآمد کافی برای هزینه زندگی ۲ نفر را داشته باشد و یک منزل مسکونی مستقل داشته باشد. بعد از ازدواج باید یک مدت مشخصی با هم  زندگی نمایند تا بتوانند اقامت دریافت کنند.

اخذ اقامت قبرس از طریق تولد فرزند

کشور قبرس از جمله کشورهای اروپایی می باشد و این کشورها از قاعده خون پیروی می نمایند. کشورهایی که از قانون خون پیروی می کنند تنها به واسطه یک نسبت خونی شخص متقاضی با یک فردی که قبرسی باشد می توانند در خواست اقامت قبرس و یا تابعیت قبرس را نمایند. حال این پیوند خونی می تواند به واسطه پدر یا مادر و یا یکی از پدربزرگ ها یا مادربزرگ ها باشد. در مقابل قاعده خون، قاعده خاک می باشد که عنوان می نماید هر شخصی که در خاک یک کشور و یا یکی از مایملک آن کشور مانند سفارت، هواپیما و یا کشتی آن کشورها متولد شود به صورت مستقیم تابعیت آن کشور به وی تعلق می گیرد. کشورهای آمریکایی از جمله کشورهایی هستند که از قاعده خاک پیروی می کنند.

اخذ اقامت قبرس از طریق پناهندگی

کشور قبرس از جمله کشورهایی است که هرساله شاهد حضور تعداد زیادی از مهاجران غیر قانونی که بیشتر آسیایی هستند می باشد. قبرس عضو UN بوده پروتکل های پناهندگی را رعایت می کندو مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار هیچ گونه خدماتی اعم از مشاوره یا اقدام در خصوص پناهندگی در قبرس ندارد و به همه توصیه می شود که اگر از روشهای قانونی امکان مهاجرت به قبرس را ندارند از طریق پناهندگی نیز اقدام ننمایند. دراین روش اقراد علاوه بر اینکه متحمل هزینه های مالی گزافی خواهند شد زیان روحی و جسمی نیز برای شان به دنبال دارد که گاهی غیر قابل جبران می باشد. کمپ هایی که پناهندگان در آنجا نگه داشته می شوند معمولاً محیط امنی نمی باشد.

اخذ اقامت قبرس و هزینه های زندگی

افرادی که به فکر مهاجرت به قبرس می باشند علاوه بر بررسی راه های مهاجرت به این کشور باید در خصوص هزینه های جاری در قبرس نیز اطلاعات لازم را داشته باشند. برای این منظور در جدول زیر در خصوص برخی از کالاهای اساسی و هزینه های خدمات اولیه در این کشور اطلاعات لازم را برای شما عزیزان فراهم نموده ایم. باید در نظر بگیرید که هزینه زندگی هر شخص با توجه به سبک زندگی او می باشد و بسیار متغیر است:

کالا یا خدمات مبلغ یا هزینه کالا یا خدمات مبلغ یا هزینه
۱ لیتر شیر ۱.۳۸ یورو ۱ کیلو گوشت ۹ یورو
۵۰۰ گرم نان ۱.۵۸ یورو ۱ کیلو سیب ۱.۹۵ یورو
۱ کیلو برنج ۱.۶۵ یورو تریپ نرمال رفت و آمد ۵ یورو
۱۲ عدد تخم مرغ ۲.۷۰ یورو هزینه های جاری آب و برق… ۱۳۱.۲۷ یورو
۱ کیلو مرغ ۶.۸۹ یورو اجاره آپارتمان ۱ خوابه مرکز شهر ۵۶۲.۶۹ یورو

اخذ اقامت قبرس و شرایط اخذ تابعیت

اخذ اقامت قبرس می تواند زمینه ساز ریافت تابعیت قبرس و پاسپورت قبرس شود. هر فرد خارجی که به مدت ۵ سال در این کشور کار کند و مالیات پرداخت نماید می تواند درخواست اقامت دائم قبرس را نماید.البته باید در نظر داشت که فرد در طول این مدت نباید کاری که مغایر با قانون اساسی این کشور است را انجام دهد. همچنین باید با فرهنگ قبرس ارتباط لازم را برقرار نموده باشد. افرادی که به مدت ۸ سال در قبرس اقامت قانونی داشته باشند.و قبل از ارائه مدارک به مدت ۵ سال متوالی در قبرس زندگی کرده باشد و یا در ۱۳ سال گذشته بیشتر از ۱۰ سال در قبرس سکونت داشته باشند می توانند تقاضای تابعیت قبرس را نمایند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار که با مجوز رسمی و زیر نظر وزارت کار درحال فعالیت می باشد تماس بگیرید.
۰۱۳۹۱۰۰۴۰۵۵
 

قبرس
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
این فیلد را پر کنید
فهرست