اخذ اقامت آلمان و شرایط کلی

  • اخذ اقامت آلمان یکی از پر طرفدارترین ایده های مهاجرتی می باشد. کشورآلمان یکی از مهاجر پذیرترین کشورهاست.
  • جمهوری فدرال آلمان از جمله معروفترین و مهمترین کشورهای قاره اروپا بوده که عضو اتحادیه اروپا می باشد.
  • پایتخت این کشور برلین است و جمعیتی در حدود ۸۲ میلیون نفر دارد و مشاحت آلمان ۳۵۷۳۸۶ کیلومتر مربع است.
  • در کشور آلمان به زبان آلمانی صحبت می کنند و مردم این کشور تعصب خاصی روی زبان و فرهنگ خود دارند.
  • این مقاله توسط کارشناسان مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار نوشته شده است و هرگونه کپی برداری از آن غیر مجاز است.
  • واحد پول این کشور یورو است و شهرهای فرانکفورت، هامبورگ، مونیخ، کلن و اشتوتگارت از معروفترین شهرهای این کشور است.
  • آلمان قطب صنعتی دنیاست و کارخانجات و مراکز صنعتی فراوانی در سطح بین المللی دارد. این کشور از آثار باستانی فراوانی برخوردار است.

اخذ اقامت آلمان از طریق کار

اخذ اقامت آلمان از طریق کار امکان پذیر می باشد و افرادی که به مدت ۳ الی ۵ سال دراین کشور اقامت کاری داشته باشند می توانند درخواست اقامت دائم آلمان را داشته باشند. برای کار در آلمان به ۲ روش می توان اقدام کرد یکی ویزای جستجوی کار آلمان که یک فرصت ۶ ماهه به متقاضی اعطا می گردد تا در این کشور به کاریابی بپردازد و پس از یافتن شغل مورد نظر ویزای جستجوی کار خود را به ویزای کار آلمان تبدیل نموده و در ادامه اقامت کاری آلمان را دریافت دارد. حالت دوم ویزای کار آلمان با پیشنهاد شغلی یا  Joboffer می باشد. کشور آلمان به لحاظ صنعتی بودن از شرایط کاری فوق العاده ای برخوردار است نرخ بیکاری این کشور ۳.۰۴ درصد می باشد که با توجه به جمعیت این کشور آماری فوق العاده محسوب می گردد.

اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل

اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل به صورت مستقیم امکان پذیر نمی باشد. یعنی اینکه در این کشور به واسطه تحصیل نمی توان اقامت دائم دریافت کرد. دانشجویان بین المللی در آلمان امکان گذراندن تحصیل رایگان را دارند و زبان تحصیل در این کشور آلمانی و انگلیسی است. دانشجویان امکان تحصیل رایگان دارند و می توانند همسر و فرزند زیر ۱۸ سال خود را به عنوان همراه به این کشور ببرند. پس از اتمام تحصیل به دانشجویان اجازه داده می شود به مدت ۱۸ ماه در این کشور حضور داشته و اقدام به کاریابی با توجه به مدرک تحصیلی اخذ شده در آلمان نمایند. پس از یافتن شغل در آلمان نوع ویزای شخص از ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری آلمان تبدیل می گردد و در واقع از لحظه دریافت ویزای کاری این کشور پروسه اقامتی وی آغاز می گردد.

اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر می باشد و در این کشور می توان در پروسه های مختلف سرمایه گذاری در آلمان اقامت این کشور را دریافت نمایند. متقاضیان ثبت شرکت در آلمان می توانند در یکی از قالب های زیر اقدام به سرمایه گذاری در آلمان نمایند:

  • ثبت شرکت با مسئولیت محدود
  • ثبت شرکت سهامی
  • ثبت شرکت استارت آپی

علاوه بر این موارد اگر شخصی تخصص و مهارت خاصی را دارا می باشد می تواند در این کشور اقدام به افتتاح دفتر کار و فعالین در خصوص مهارت خود داشته باشد.
افرادی که از این طریق وارد آلمان می شوند بعد از گذشت ۵ سال کار و فعالیت و پرداخت مالیات و داشتن دانش زبان آلمانی و ارائه یک کارنامه مالی موفق می توانند جهت دریافت اقامت دائم آلمان اقدام نمایند.

اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج

در کشور آلمان از طریق ازدواج می توان اقامت دریافت نمود اما مراحل بسیار دشوار و طولانی دارد. در کشور آلمان مانند اتریش ازدواج مدنی مورد پذیرش دولت این کشور است و زوجین قبل از ازدواج بایستی اثبات نمایند که حداقل ۶ ماه باهم ارتباط عاشقانه داشته اند و بایستی این ادعا را از روشهایی که مورد پذیرش اداره مهاجرت آلمان است اثبات نمایند. برای ثبت ازدواج مدنی خود در آلمان طرفین بایستی در این کشور حضور داشته باشند و کلیه مراحل حضور در کلاس های آموزشی و مشاوره ای با حضور طرفین صورت پذیرد. شخصی که قصد ازدواج با فرد آلمانی را دارد بعد حضور در آلمان و ثبت ازدواج حداقل ۱۸ ماه باید با وی در این کشور زندگی کند تا بتواند درخواست اقامت دائم آلمان را نماید.

اخذ اقامت آلمان از طریق تولد فرزند

اخذ اقامت آلمان از طریق تولد فرزند امکان پذیر نیست. همه کشورهای دنیا از ۲ قاعده کلی در این خصوص پیروی می کنند. قاعده خاک که به اقادی که در خاک آن کشور و یا در مایملک آن کشور متولد شوند اقامت و تابعیت اعطا می گردد معروفترین کشورهایی که از قاعده خاک پیروی می کنند کشورهای آمریکایی می باشند. درمقابل قاعده خون می باشد یعنی اینکه اگر یکی از پدر، مادر، پدربزرگ یا مادربزرگ شخصی آلمانی باشد و خود شخص در ایران متولد شده باشد شخص می تواند اقامت آلمان را دریافت کند. آلمان از جمله کشورهایی است که از قاعده خون پیروی می کند و به واسطه تولد فرزند نمی توان اقامت این کشور را دریافت کرد.

اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی

کشور آلمان از جمله کشورهایی است که پناهده قبول می کند. این روش به هیچ وجه مورد پذیرش مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار نمی باشد و توصیه می شود افرادی که از روش های قانونی نمی توانند مهاجرت کنند از این روش نیز اقدام ننمایند. در روش پناهندگی افراد دچار ضرر های مالی و روجی بیشماری شده و در این مسیر ممکن از حتی جان خود را از دست بدهند با فرض بر اینکه کلیه این مسیر را بگذرانند ممکن است بهانه ای که برای ابراز به دادگاه آورده اند مورد پذیرش قرار نگیرد و راهی به جز بازگشت به کشور مبدأ را نداشته باشد. مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار هیچ گونه توصیه و فعالیتی در خصوص پناهندگی ندارد.

اخذ اقامت آلمان و هزینه های زندگی

برای اقامت در آلمان باید همه جوانب را در نظر گرفت که یکی از آنها هزینه های زندگی و خدمات اولیه در این کشور است. در جدول زیر به برخی از هزینه های مایحتاج اولیه و خدمات روزمره در این کشور اشاره شده است:

کالا یا خدمات مبلغ یا هزینه کالا یا خدمات مبلغ یا هزینه
۱ لیتر شیر ۰.۷۸ یورو ۱ کیلو گوشت ۱۰.۶۳ یورو
۵۰۰ گرم نان ۱.۳۳ یورو ۱ کیلو سیب ۲.۲۸ یورو
۱ کیلو برنج ۲.۰۲ یورو تریپ نرمال رفت و آمد ۳.۵۰ یورو
۱۲ عدد تخم مرغ ۲.۰۱ یورو هزینه های جاری آب و برق… ۲۱۸.۷۵ یورو
۱ کیلو مرغ ۷.۵۷ یورو اجاره آپارتمان ۱ خوابه مرکز شهر ۷۴۵.۵۷ یورو

اخذ اقامت آلمان و شرایط اخذ تابعیت

اخذ اقامت آلمان می تواند منجر به اخذ تابعیت آلمان شود. به طور معمول افرادی که در آلمان به مدت ۳ الی ۵ سال کار کنند و مالیات پرداخت کنند می توانند اقامت دائم  آلمان را به دست آورند البته بایستی تسلط مطلوبی به زبان آلمانی داشته باشند این مقاله توسط کارشناسان مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار نوشته شده است و هرگونه کپی برداری از آن غیر مجاز است. پس از دریافت اقامت دائم آلمان اگر شخص بتواند به مدت ۵ سال این اقامت را حفظ کند و در طول این مدت عملی که مغایر با قانون اساسی آلمان انجام ندهد و به زبان آلمانی تسلط کامل یابد و در خصوص تاریخ و جغرافی و سیایت آلمان اطلاعات خوبی کسب کند می تواند درخواست تابعیت آلمان را نماید. افرادی که بتوانند تابعیت آلمان را بگیرند می توانند پاسپورت آلمان را
نیز بگیرند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار که با مجوز رسمی و زیر نظر وزارت کار درحال فعالیت می باشد تماس بگیرید.
۰۱۳۹۱۰۰۴۰۵۵

آلمان
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
این فیلد را پر کنید
فهرست