اخذ اقامت نروژ

اخذ اقامت نروژ و شرایط کلی

  • اخذ اقامت نروژ برای بسیاری از هموطنان ما جالب است و سئوالات متعددی از کارشناسان ما در این خصوص پرسیده می شود.
  • کشور نروژ در شمال اروپا واقع شده و از جمله کشورهای نوردیک یا کشورهای اسکاندیناوی محسوب می شود.
  • پایتخت این کشور عضو اتحادیه اروپا شهر اسلو است و شهرهای برگن، آرندال و هولمستران از شهرهای مهم این کشورند.
  • نروژ با توجه به اینکه عضو اتحادیه اروپا می باشد اما در سیاست پولی اتحادیه اروپا عضویت ندارد و واحد پول آن کرون است.
  • جمعیت نروژ حدود ۵.۳ میلیون نفر است. این کشور در بسیاری از شاخص های مهم اقتصادی و اجتماعی در رتبه زیر ۱۰ قرار دارد. هزینه های تحصیل در این کشور بسیار پایین است اما هزینه های زندگی در نروژ به نسبت سایر کشورهای نوردیک بالاتر است.

اخذ اقامت نروژ از طریق کار

اخذ اقامت نروژ از طریق کار قابل دریافت می باشد. برای کار در نروژ باید از یکی از کارفرمایان نروژی نامه پیشنهاد شغلی یا JobOffer داشته باشید. با داشتن این نامه شخص می تواند ویزای کاری نروژ را دریافت نماید و برای کار در نروژ وارد این کشور شود. افرادی که به مدت ۵ سال در نروژ کار کنند و مالیات پرداخت کنند می توانند جهت دریافت اقامت دائم نروژ اقدام نمایند و این افراد باید دانش زبان نروژی را کسب نمایند. بیشترین مشاغل مورد نیاز نروژ عبارتند از: پرستار، پزشک، مهندسان فناوری اطلاعات و IT، شیلات و مکانیک و نفت می باشد. عمده صنایع کشور نروژ در خصوص فرآوری محصولات دریایی، کشتی سازی و صنایع مرتبط می باشد. افرادی که با ویزای کار وارد این کشور می شوند می توانند خانواده خود را به همراه داشته باشند. نرخ بیکاری نروژ ۴.۶۰ درصد می باشد.

اخذ اقامت نروژ از طریق تحصیل

اخذ اقامت نروژ از طریق تحصیل به صورت مستقیم قابل وصول نمی باشد. طبق قانون کشور نروژ دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از یکی از دانشگاه های نروژ این فرصت به دانشجویان بین المللی داده می شود تا به مدت ۶ ماه در این کشور اقامت داشته و به کاریابی بپردازند. افرادی که بتوانند در نروژ کار پیدا کنند باید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند و به واسطه اخذ ویزای کاری نروژ می توانند وارد پروسه اخذ اقامت نروژ شوند. هزینه های تحصیل در نروژ پایین است و تحصیل در نروژ از طرفداران زیادی برخوردار است. دانشجویان در این کشور می توانند هم به زبان انگلیسی و  هم به زبان نروژی تحصیل کنند و امکان کار پاره وقت دانشجویی برای آنها فراهم است. دانشجویان می توانند خانواده خود را همراه داشته باشند.

اخذ اقامت نروژ از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت نروژ از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر می باشد. افرادی که قصد دارند تا از طریق سرمایه گذاری در نروژ اقامت نروژ را دریافت دارند باید با سرمایه ایی در حدود ۱۰۰۰۰۰ یورو وارد این کشور شوند. این عمل می تواند در حوزه های حمل و نقل- نفت و گاز- انرژی سبز- دریانوردی- IT- در یک شرکت نروژی که مشغول به فعالیت است صورت پذیرد.
برای سرمایه گذاران ویزای تجاری صادر می شود که همسر و فرزندان خود را می تواند به همراه داشته باشد. به شخص اقامت ۱ ساله داده می شود و قابل تمدید است و بعد از ۲ بار تمدید  یعنی ۳ سال داشتن اقامت قانونی در نروژ می توانند درخواست اقامت دائم نروژ را داشته باشند.

اخذ اقامت نروژ از طریق ازدواج

اخذ اقامت نروژ از طریق ازدواج می تواند میسر باشد اما روال خیلی ساده ایی نخواهد داشت. یک طرف ازدواج باید در نروژ اقامت قانونی داشته باشد و در نروژ شاغل باشد. همچنین میزان حقوق دریافتی وی باید کفاف زندگی دو نفر را بدهد. شخصی که در نروژ زندگی می کند باید یک منزل مستقل داشته باشد و باید به دولت نروژ اثبات شود که حداقل ۶ ماه قبل از درخواست با هم ازدواج کرده اند و یا اگر هنوز ازدواج نکرده باشند اثبات نمایند که همدیگر را می شناخته و ارتباط عاطفی بین آنها برقرار بوده است.

اخذ اقامت نروژ از طریق تولد فرزند

اخذ اقامت از طریق تولد فرزند در کشورهایی که از قاعده خاک پیروی می کنند امکان پذیر می باشد و به این معنی است که فرزندی در خاک یا مایملک کشورهایی که از قاعده خاک پیروی می کنند متولد شود می تواند تابعیت آن کشور را دریافت دارد و بیشتر کشورهای آمریکایی از این قاعده پیروی می کنند. کشورهای اروپایی از قاعده خون پیروی می کنند و شخص باید با یک نروژی رابطه خونی داشته باشد تا بتواند اقامت نروژ یا تابعیت نروژ را اخذ نماید.

اخذ اقامت نروژ از طریق پناهندگی

کشور نروژ از جمله کشورهایی است که در سال های اخیر محدودیت های زیادی برای اعطای پناهندگی  اعمال می نماید. مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار هیچ گونه اقدامی اعم از مشاوره یا اقدام در خصوص پناهندگی نداردو روش پناهندگی نروژ یکی از بدترین روش های مهاجرت می باشد به این دلیل که متقاضیان این روش با وجود خطرات فراوان جانی و مالی که در طول مسیر تهدیدشان می کند ممکن است کرامت انسانی خود را نیز زیر پا بگذارند و یا متقاضی مجبور به دروغ گفتن در این روش شود. مؤسسه تندکار به شدت مردم را از پناهندگی نهی می نماید.

اخذ اقامت نروژ و هزینه های زندگی

اخذ اقامت نروژ و زندگی در نروژ هزینه هایی در بردارد. افرادی که قصد مهاجرت به نروژ رادارند بایستی با این هزینه ها آشنایی اولیه ایی داشته باشند تا بتوانند بدانند در این کشور هزینه های زندگی در چه حدودی می باشد.

برای این منظور در جدول زیر اقدام به اعلام هزینه های برخی از کالاهای اساسی و خدمات اولیه در این کشور نموده ایم:

کالا یا خدمات مبلغ یا هزینه کالا یا خدمات مبلغ یا هزینه
۱ لیتر شیر ۱.۷۸ یورو ۱ کیلو گوشت ۲۵.۵۱ یورو
۵۰۰ گرم نان ۲.۷۲ یورو ۱ کیلو سیب ۲.۸۲ یورو
۱ کیلو برنج ۲.۶۴ یورو تریپ نرمال رفت و آمد ۹.۵۳ یورو
۱۲ عدد تخم مرغ ۳.۷۵ یورو هزینه های جاری آب و برق… ۱۵۸.۲۷ یورو
۱ کیلو مرغ ۱۱.۹۹ یورو اجاره آپارتمان ۱ خوابه مرکز شهر ۹۹۴.۷۸ یورو

اخذ اقامت نروژ و شرایط اخذ تابعیت

اخذ اقامت نروژ می تواند منجر به دریافت تابعیت نروژ و پاسپورت نروژ شود. افرادی که بتوانند به یکی از روش های  نام برده شده در مقاله بتوانند اقامت دائم نروژ را کسب نمایند بعد از گذشت ۱۰ سال از تاریخ اقامت دائم خود می توانند
مقاله حاضر توسط کارشناسان مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار نوشته شده و هرگونه کپی برداری از آن غیر مجاز است
برای اخذ تابعیت نروژ خود اقدام کنند. برای این منظور افراد بایستی حداقل۷ سال از ۱۰ سال مورد نظر را در این کشور حضور داشته باشند و در طول این مدت هیچ گونه پرونده قضایی یا کیفری در این کشور نداشته باشند. همچنین افراد متقاضی باید به زبان نروژی تسلط یافته باشند و در خصوص تاریخ و جغرافیا و سیاست نروژ اطلاعات کسب نموده باشند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با موسسه کاریابی بین المللی تندکار که با مجوز رسمی و زیر نظر وزارت کار درحال فعالیت می باشد تماس بگیرید.
۰۱۳۹۱۰۰۴۰۵۵

نروژ
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
این فیلد را پر کنید
فهرست