اخذ اقامت پرتغال و شرایط کلی

 • اخذ اقامت پرتغال به دلایل متفاوتی بسیار جذاب و پر طرفدار است و هر ساله با درخواست زیادی مواجه است.
 • جمهوری پرتغال در جنوب غربی قاره اروپا واقع شده است و پایتخت آن شهر توریستی لیسبون می باشد.
 • این کشور عضو اتحادیه اروپا بوده و واحد پول آن یورو و جمعیتی بالغ بر ۱۰ میلیون نفر دارد. این کشور فقط با اسپانیا مرز مشترک دارد و زبان پرتغالی زبان رسمی آن می باشد که چهارمین زبان پر متکلم دنیاست.
 • کشور پرتغال یکی از توریستی ترین کشورهای دنیاست و هر ساله بازدید کنندگان زیادی از سواحل این کشوردیدن می نمایند. پرتغال طرح های متنوعی برای جذب مهاجر دارد که در ادامه بررسی می شود.

اخذ اقامت پرتغال از طریق کار

اخذ اقامت پرتغال از طریق کار امکان پذیر می باشد. شهروندان خارج از اتحادیه اروپا برای کار در پرتغال باید یک پیشنهاد شغلی داشته باشند تا بوسیله آن بتوانند ویزای کار پرتغال را اخذ نمایند. ویزای کار این کشور انواع مختلفی دارد:

ویزای کار کوتاه مدت پرتغال

این ویزا مختص قراردادهای کمتر از ۶ ماه می باشد. در صورتی که فرد مشغول تحقیقات علمی، فعالیت های حرفه ای و تدریس دانشگاهی باشد می تواند این ویزا را تا یکسال تمدید کند.

ویزای کار بلند مدت پرتغال

این ویزا مختص تبعه خارج اتحادیه اروپا بوده و برای متقاضیان کار با مدت بیش از ۶ ماه می باشد.
از آنجایی که کشور پرتغال عضو شنگن است، ویزای بلند مدت از نوع ویزای D بوده و دانده آن امکان سفر آزادانه به ۲۶ کشور عضو شنگن را دارد.
افرادی که از این کشور ویزای کار دریافت می کنند می توانند خانواده خود را به این کشور ببرند. نرخ بیکاری این کشور ۵.۲۹ درصد است که در نمودار زیر مشخص است.

اخذ اقامت پرتغال از طریق تحصیل

اخذ اقامت پرتغال از طریق تحصیل به صورت مستقیم ممکن نیست و دانشجویان بعد از فراغت از تحصیل از فرصتی که برای کاریابی برایشان فراهم می شود می توانند شرایط اخذ اقامت را برای خود ایجاد نمایند. کلیه فارغ التحصیلان غیر اتحادیه اروپایی دانشگاه های پرتغال ۶ ماه پس از تحصیل فرصت دارند تا در این کشور  حضور داشته باشند و به شرط یافتن کار متناسب با رشته تحصیلی خود می توانند اقدامات لازم برای دریافت اقامت دائم پرتغال خود را انجام دهند. در واقع ویزای تحصیلی شان را به ویزای کار تبدیل می کنند تا بتوانند اقامت اخذ کنند.
پرتغال کشور ارزانی برای تحصیل می باشد به همین دلیل دانشجویان بین المللی زیادی هرساله این کشور را برای ادامه تحصیل خود انتخاب می کنند. همچنین می توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به این کشور ببرند.

اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری یکی از جذاب ترین و پر طرفدارترین روش های دریافت اقامت دائم پرتغال است. اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در پرتغال GoldenVisa در این کشور است .
گلدن ویزای پرتغال شامل موارد زیر است.در ابتدا یک ویزای یک ساله سپس دو اقامت دوساله و بعد از ۵ سال میتوانید درخواست اقامت دائم نمایید. نکته قابل توجه در ویزای طلایی پرتغال عدم شرط حضور می باشد. موارد ویزای طلایی پرتغال عبارتند از:

 1. خرید سهام در پرتغال به ارزش ۱.۰۰۰.۰۰۰ یورو
 2. سرمایه گذاری در شرکت های کوچک و متوسط  در پرتغال به ارزش ۵۰۰.۰۰۰ یورو
 3. ایجاد ۱۰ فرصت شغلی تمام وقت
 4. خرید ملک به ارزش ۵۰۰.۰۰۰ یورو
 5. مشارکت در بازسازی املاک به ارزش ۳۵۰.۰۰۰ یورو  و املاکی که بالای ۳۰ سال عمر دارند
 6. مشارکت در ساخت املاک تجاری نظیر هتل به ارزش ۳۵۰.۰۰۰ یورو
 7. انتقال سرمایه به ارزش ۲۵۰.۰۰۰ یورو جهت فعالیت در امور فرهنگی و هنری
 8. انتقال سرمایه به ارزش ۳۵۰.۰۰۰ یورو جهت فعالیت در امور تحقیقاتی و پزوهشی

منابع مالی شخص سرمایه گذار باید خارج از پرتغال باشد و شخص نبایستی سوپیشینه ای داشته باشد.

اخذ اقامت پرتغال از طریق ازدواج

اخذ اقامت پرتغال از طریق ازدواج امکان پذیر می باشد. یکی از طرفین ازدواج بایستی پرتغالی باشد و در این کشور شغل قانونی داشته و مالیات پرداخت نماید. حقوق وی بایستی در حدی باشد که بتواند هزینه های زندگی ۲ نفر را پوشش دهد و منزل مستقل داشته باشد. طرفین بایستی حداقل ۳ سال با هم در یک خانه زندگی نمایند و در صورتی تأیید موارد فوق و بعد از ۳ سال می تواند تقاضای تابعیت پرتغال از سوی شخص غیر پرتغالی صورت پذیرد.

اخذ اقامت پرتغال از طریق تولد فرزند

اخذ اقامت پرتغال از طریق تولد فرزند در پرتغال با توجه به شرایط خاصی امکان پذیر می باشد. باید دانست که کلیه کشورها از دو قاعده کلی پیروی می کنند، خون و خاک. قاعده خون یعنی اینکه شخص بایستی با یک تبعه آن کشور نسبت خونی داشته باشد تا بتواند اقامت دریافت کند تمامی کشورهای اروپائی و بیشتر کشورهای آسیائی از این قاعده پیروی می کنند.  قاعده خاک اما به این ترتیب است که هر کودکی در خاک یا مایملک کشوری که از این قاعده پیروی کند متولد شود به صورت مستقیم تابعیت آن کشور را دریافت می کند. کشور پرتغال با توجه به اینکه اروپائی است در صورتی که  مادر یک اقامت بلند مدت مانند اقامت تحصیلی یا اقامت کاری در پرتغال داشته باشد در شرایط خاصی می تواند اقامت پرتغال را دریافت کند.

اخذ اقامت پرتغال از طریق پناهندگی

اخذ اقامت پرتغال از طریق پناهندگی امکان پذیر می باشد اما این روش به هیچ عنوان مورد تأیید مؤسسه کاریابی تندکار نمی باشد و این مؤسسه هیچ گونه اقدامی اعم از مشاوره یا اقدام در خصوص پناهندگی در پرتغال و هیچ کشور دیگری نداشته و به تمام عزیزانی که قصد مهاجرت دارند توصیه اکید می نماید در صورتی که شرایط مهاجرت از روشهای قانونی را اگر ندارند از روش پناهندگی نیز مهاجرت نکنند چرا که از این روش هم دچار تهدیدات جانی شده و هم ممکن از سرمایه خود را از دست بدهند. علاوه بر این هنگامی که در دادگاه در روند کار حاضر می شوند مجبور به دروغگویی و پرونده سازی خواهند شد.

اخذ اقامت پرتغال و هزینه های زندگی

هنگامی که بخواهیم به کشور مهاجرت داشته باشیم موارد متعددی را در آن کشور بررسی می کنیم. یکی از مهمترین این موارد هزینه های زندگی در آن کشور است. پرتغال کشور ارزانی به نسبت بسیاری دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد و صنعت توریسم در این کشور یکی از پر درآمدترین صنایع می باشد. در ادامه به هزینه های برخی از خواروبار و هزینه های جاری زندگی در این کشور اشاره می نماییم:

کالا یا خدمات مبلغ یا هزینه کالا یا خدمات مبلغ یا هزینه
۱ لیتر شیر ۰.۶۳ یورو ۱ کیلو گوشت ۹.۳۵ یورو
۵۰۰ گرم نان ۱.۰۸ یورو ۱ کیلو سیب ۱.۵۴ یورو
۱ کیلو برنج ۰.۸۹ یورو تریپ نرمال رفت و آمد ۳.۴۵ یورو
۱۲ عدد تخم مرغ ۱.۷۶ یورو هزینه های جاری آب و برق… ۱۰۰.۴۴ یورو
۱ کیلو مرغ ۵.۰۹ یورو اجاره آپارتمان ۱ خوابه مرکز شهر ۶۰۳.۳۵ یورو

اخذ اقامت پرتغال و شرایط اخذ تابعیت

اخذ اقامت پرتغال و شرایط اخذ تابعیت پرتغال در موارد فوق بررسی شد. اخذ تابعیت پرتغال بسیار به دلایلی  همچون ارزان بودن این کشور برای زندگی، آب و هوای بسیار مطبوع و زیبایی های خاصی که این کشور را متمایز می سازد پر طرفدار است. به طور معمول افرادی که در این کشور مشغول به کار قانونی هستند و مالیات این مقاله توسط کارشناسان مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار نوشته شده است و هر گونه کپی برداری از آن ممنوع است. پرداخت می کنند بعد از گذشت ۶ سال می توانند اقامت دائم پرتغال را کسب کنند و بعد از ۵ سال از دریافت اقامت دائم پرتغال در صورتی که مراحل قانونی اخذ تابعیت پرتغال را طی کنند می توانند درخواست تابعیت پرتغال را نمایند و پاسپورت پرتغال خود را تحویل بگیرند. در مراحل سرمایه گذاری در پرتغال این روند کمی راحت تر است.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار که با مجوز رسمی و زیر نظر وزارت کار درحال فعالیت می باشد تماس بگیرید.
۰۱۳۹۱۰۰۴۰۵۵

پرتغال
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
این فیلد را پر کنید
فهرست