اخذ اقامت جمهوری چک و شرایط کلی

  • اخذ اقامت جمهوری چک در مقاله پیش رو مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت و امید است مورد توجه واقع شود.
  • جمهوری چک از کشور های اروپای مرکزی بوده و در خشکی محصور می باشد و پایتخت آن پراگ است.
  • زبان رسمی این کشور چکی بوده و عضو اتحادیه اروپا می باشد و واحد پول آن کرونا است. جمهوری چک حدود ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد و در زمره کشورهای پیشرفته شناخته می شود. این کشور از جمله کشورهایی است که کمی سخت اقامت می دهد. مردم این کشور به مردم بی اعتنا به دین معروف هستند. دانشگاه چارلز در این کشور در در دنیا مشهور است.

اخذ اقامت جمهوری چک از طریق کار

اخذ اقامت جمهوری چک از طریق کار امکان پذیر می باشد. برای اخذ ویزای کار جمهوری چک باید از یک کارفرما از کشور چک یک پیشنهاد شغلی داشته باشید. به واسطه داشتن پیشنهاد شغلی از یک شرکت چکی می توانید ویزای کار این کشور را دریافت نموده و  افرادی که به مدت ۴ یا ۵ سال در این کشور کار کنند و مالیات پرداخت نمایند می توانند تقاضای اقامت دائم جمهوری چک را داشته باشند. افراد می توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را نیز به این کشور ببرند که همسر اجازه کار و تحصیل رایگان دارد و فرزندان می توانند از تحصیل رایگان این کشور بهره ببرند. نرخ بیکاری این کشور ۱.۹۱ درصد می باشد.

اخذ اقامت جمهوری چک از طریق تحصیل

اخذ اقامت جمهوری چک از طریق تحصیل به صورت مستقیم امکان پذیر نمی باشد. افرادی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی جمهوری چک می شوند پس از پایان تحصیل اجازه دارند به مدت ۳ ماه در این کشور حضور داشته و به جستجوی کار بپردازند و بایستی شغلی متناسب با مدرک تحصیلی خود پیدا نمایند تا بتوانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کرده و پس از ۴ یا ۵ سال کار کردن در این کشور و پرداخت مالیات می توانند تقاضای اقامت دائم چک را داشته باشند. در ویزای تحصیلی چک افراد اجازه همراهی همسر و فرزند زیر ۱۸ سال را ندارند و تحصیل در این کشور هم به زبان چکی و هم به زبان انگلیسی ممکن است و هزینه های تحصیل در این کشور بسیار مناسب بوده و یکی از دلایل تمایل به تحصیل در جمهوری چک از سوی دانشجویان بین المللی همین است.

اخذ اقامت جمهوری چک از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در جمهوری چک می تواند منجر به اخذ اقامت دائم جمهوری چک شود برای این منظور سرمایه گذاران بایستی مبلغ ۷۵ میلیون (معادل ۲۸۵۰۰۰۰ یورو) کرونای چک وارد این کشور نماید علاوه بر این بایستی ۲۰ شغل تمام وقت برای شهروندان اتحادیه اروپا ایجاد کند البته کل این مبلغ لازم نیست و شخص ۶۰ درصد این مبلغ را بایستی نقد سرمایه گذاری کند مابقی آن می تواند در قالب سرمایه غیر نقدی باشد سرمایه گذار باید یک نقشه تجاری خوب و کارآمد ارائه نماید این سرمایه یا باید در یک شرکت که نوآوری داشته باشد هزینه گردد و یا در یک شرکت چکی سرمایه گذاری شود.
افرادی که به مدت ۵ سال این سرمایه گذاری را حفظ کنند می توانند اقامت دائم جمهوری چک را دریافت نمایند پس از گذشت ۵ سال از اخذ اقامت دائم چک شخص متقاضی می تواند تقاضای تابعیت جمهوری چک را ارائه نماید.

اخذ اقامت جمهوری چک از طریق ازدواج

دریافت اقامت چک از طریق ازدواج امکان پذیر است. برای این کار کافی است یکی از طرفین اقامت دائم چک و یا تابعیت جمهوری چک را داشته باشد و این زوج بایستی ازدواج مدنی انجام دهند. آن طرف ازدواجی که اقامت چک را ندارد بایستی مدارک هویتی و گواهی تجرد خود را از کشور خود ارائه دهد. علاوه بر این بایستی گواهی صلاحیت ازدواج را داشته باشد و از روش های قانونی وارد جمهوری چک شده باشد. از سوی دیگر شخص چکی بایستی اثبات کند که اقامت قانونی در این کشور را دارد و هزینه زندگی برای ۲ نفر را می تواند تقبل نماید و منزل به صورت مستقل دارد.  این ازدواج بایستی در شهرداری شهر محل زندگی ثبت شود.

اخذ اقامت جمهوری چک از طریق تولد فرزند

اخذ اقامت جمهوری چک از طریق تولد فرزند امکان پذیر نیست به این دلیل که جمهوری چک از جمله کشورهایی است که از قاعده خون پیروی می کند و این دسته از کشورها به واسطه یک رابطه خونی با یک شخص که چکی باشد می تواند اقامت چک را دریافت کند. در طرف مقایل کشورهایی هستند که از قاعده خاک پیروی می کند و اگر طفلی در مایملک  یکی از این کشورها متولد شود به صورت مستقیم اقامت آن کشور را می گیرد و به طبع آن پدر و مادر نیز اقامت آن کشورها را تحت شرایط خاص می توانند دریافت کنند.

اخذ اقامت جمهوری چک از طریق پناهندگی

دریافت اقامت چک از طریق پناهندگی بسیار دشوار است و تقریباً نشدنی است. جمهوری چک از جمله کشورهایی است شرایط پذیرش پناهنده در این کشور بسیار سخت است و تقریباً می توان گفت که پناهنده نمی پذیرند. از سوی دیگر مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار هیچ گونه اقدامی در خصوص پناهندگی اعم از انجام مشاوره و اقدام ارائه نمی دهد و به همه عزیزان توصیه اکید می شود که اگر از راه های قانونی امکان انجام مهاجرت را ندارند بهتر است از روش پناهندگی نیز اقدام نکنند و در این روش ممکن است مشکلات زیادی برای آنان اتفاق بیافتد و منجر به خسارات مالی و جانی برایشان شود.

اخذ اقامت جمهوری چک و هزینه های زندگی

افرادی که قصد مهاجرت دارند معمولاً موارد متعددی را برای این کار بررسی می نمایند که یکی از این موارد هزینه های زندگی در کشور مقصد است. برای این منظور در جدول زیر برخی از کالاهای اساسی و خدمات اولیه را در کشور جمهوری چک برای شما معرفی می نماییم تا بتوانید با اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ اقامت چک اقدام نمایید:

کالا یا خدمات مبلغ یا هزینه کالا یا خدمات مبلغ یا هزینه
۱ لیتر شیر ۰.۷۲ یورو ۱ کیلو گوشت ۸.۹۱ یورو
۵۰۰ گرم نان ۰.۹۱ یورو ۱ کیلو سیب ۱.۲۷ یورو
۱ کیلو برنج ۱.۴۰ یورو تریپ نرمال رفت و آمد ۱.۵۱ یورو
۱۲ عدد تخم مرغ ۱.۵۸ یورو هزینه های جاری آب و برق… ۱۶۷.۳۳ یورو
۱ کیلو مرغ ۵.۳۹ یورو اجاره آپارتمان ۱ خوابه مرکز شهر ۵۲۳.۸۲ یورو

اخذ اقامت جمهوری چک و شرایط اخذ تابعیت

اخذ اقامت جمهوری چک می تواند منجر به اخذ اقامت تابعیت جمهوری چک شود. افرادی که موفق به اخذ اقامت دائم جمهوری چک شوند اگر به مدت ۵ سال اقامت خود را حفظ نمایند و عملی که مغایر با قانون اساسی این کشور است را انجام ندهند و در طول این به زبان چکی تسلط یافته باشند می توانند تقاضای دریافت تابعیت چک را نمایند و به تبع آن تقاضای پاسپورت جمهوری چک را داشته باشند.

این کشور دو تابعیتی را می پذیرد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار که با مجوز رسمی و زیر نظر وزارت کار درحال فعالیت می باشد تماس بگیرید.
۰۱۳۹۱۰۰۴۰۵۵

جمهوری چک
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
این فیلد را پر کنید
فهرست