بهترین پایتخت دنیا برای زندگی

بهترین پایتخت دنیا برای زندگی و مقدمه

بهترین پایتخت دنیا برای زندگی برای افرادی که به فکر مهاجرت هستند و قصد دارند با انجام یک مهاجرت هوشمندانه آینده بهتری برای خود بسازند بسیار مفید و سودمند است. این اقراد برایشان مهم است که به کدام کشور مهاجرت کنند و کیفیت زندگی در آن کشور و پایتخت آن کشور چگونه است. کارشناسان مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار در تازه ترین مقاله تحصصی خود در خصوص مهاجرت هوشمندانه اقدام به معرفی بهترین پایتخت دنیا برای زندگی نموده اند تا پاسخ بسیاری از متقاضیان مهاجرت در سراسر کشور را پاسخ گفته باشند.

منشور شهری اروپا تعریف ویژه ای از شهر ایده آل برای زندگی را ارائه می دهد که عبارت است از: یک سهر ایده آل شهری است که موفق به سازش بخشهای مختلف و فعالیت های انجام شده ( ترافیک – کار – اوقات فراغت ) شود که از حقوق شهروندی محافظت کند و بهترین شرایط زندگی ممکن را تضمین نماید، سبک زندگی و نگرش شهروندانش را منعکس نماید و به آن پاسخگو باشد. در شهر ایده آل تمامی شهروندانش که در آنجا کار و زندگی می کنند و یا به تجارتی مشغولند به راحتی به مراکز فرهنگی، آموزشی، اطلاع رسانی، تفریح و سرگرمی دسترسی داشته باشند.

بهترین پایتخت دنیا برای زندگی و منابع

مؤسسه آماری و تحلیلی مرکر ( MERCER ) یکی از مهمترین و موثق ترین مؤسسه در خصوص داده های آماری مربوط می باشد که در آمریکا واقع است که هرساله اقدام به معرفی بهترین پایتخت های دنیا برای زندگی می نماید. برای معرفی بهترین پایتخت مواردی متعددی در کشورها مورد بررسی قرار می گیرد. عواملی مانند: میزان آلودگی هوا، میزان آلودگی آب، سهولت دسترسی به حمل و نقل عمومی، سهولت دسترسی به مراکز تفریحی و فرهنگی، امنیت در ساعت های مختلف شبانه روز، رعایت قانون، سطح درآمد، کیفیت ارائه خدمات شهری، نظارت و …

بهترین پایتخت دنیا برای زندگی و معرفی پایتخت های برتر

رتبه اول: وین / اتریش


شهر زیبای وین، بزرگترین شهر کشور اتریش و نهمین شهر بزرگ اتحادیه اروپا می باشد. این شهر در قرن ۵ پیش از میلاد بنا شده است و همواره اسم وین یادآور موسیقی و رقص والس می باشد. وین سومین شهر دنیاست که دفتر سازمان ملل در آن قرار دارد. جمعیت این شهر ۱.۷ میلیون نفر و مساحت آن ۴۱۴ کیلومتر مربع است. دانشگاه وین و دانشگاه بودن کولتور از مهمترین مراکز دانشگاهی در اتریش در این شهر واقع است. وین از جاذبه های گردشگری بیشماری برخوردار است.

رتبه دوم: کپنهاگ / دانمارک


کپنهاگ یکی از بزرگترین شهرهای پیاده دنیاست. این شهر زیبا هوشمندترین شهر جهان است. مساحت کپنهاگ حدود ۸۶.۴ کیلومترمربع و جمعیتی در حدود ۱.۹ میلیون نفر دارد. بسیاری از صنایع معروف دانمارک در این شهر بندری قرار دارد که این شهر را اصلی ترین شهر دانمارک نموده است.

رتبه سوم: آمستردام / هلند


آمستردام پرجمعیت ترین شهر هلند بوده که جمعیت آن حدود یک میلیون نفر می باشد. هسته اصلی این شهر تاریخی در قرون وسطا بوجود آمده و تبدیل به یک بندر تجاری معروف در اروپا شده است. بیشتر مردم این شهر با دوچرخه رفت و آمد می کنند. دانشگاه آمستردام از بزرگترین مراکز دانشگاهی کشورهلند در این شهر قرار گرفته است.

رتبه چهارم: برلین / آلمان


برلین یا برلن با جمعیتی بالغ بر ۶ میلیون نفر پرجمعیت ترین شهر آلمان می باشد و اتحادیه اروپا می باشد. این شهر تاریخی بعد از جنگ جهانی دوم به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم شد و وسط آن دیوار کشیده شد که به دیوار برلین معروف بود و قسمت شرقی آن پایتخت آلمان شرقی بوده است. در سال ۱۹۸۹ که دیوار برلین فروریخت این شهر مجدد یکپارچه شد و پایتخت آلمان واحد شد.

رتبه پنجم: برن / سوئیس


برن پایتخت سوئیس با جمعیتی حدود ۲۴۰ هزار نفر پنجمین شهر پرجمعیت سوئیس است. دانشگاه علوم کاربردی برن از مراکز مهم در کشور سوئیس در این شهر قرار دارد. ربان متداول شهر سوئیس آلمانی است.

رتبه ششم: ولینگتون / نیوزلند


ولینگتون در جنوب غربی نیوزلند واقع شده است و با جمعیتی بالغ بر ۳۸۶ میلیون نفر پرجمعیت ترین پایتخت اقیانوسیه است. این شهر سومین شهر بزرگ نیوزلند می باشد. نیوزلند چاذبه های توریستی زیادی دارد و از سه جزیره تشکیل یافته است.

رتبه هفتم: اتاوا / کانادا


اتاوا چهارمین شهر بزرگ کانادا می باشد. این شهر چهارمین پایتخت پاکیزه دنیاست و جمعیتی حدود ۱.۳ میلیون نفر دارد. دانشگاه کارلتون و اتاوا از مهمترین مراکز دانشگای کانادا در این شهر واقع است. همچنین اتاوا از تعداد زیادی موزه و مراکز گردشگری بهره می برد.

رتبه هشتم: لوکزامبورگ / لوکزامبورگ


شهر لوکزامبورگ در جنوب کشور دوک نشین لوکزامبورگ واقع شده است. این شهر زیبا در قلب اروچا قرار دارد و یکی از ثروتمندترین شهرهای جهان است. دیوان حسابرسی اروپا و بانک سرمایه گذاری اروپا در این شهر قرار دارد. لوکزامبورگ جمعیتی حدود ۹۴ هزار نفر و مساحت آن ۵۱/۴۶ کیلومتر مربع می باشد.

رتبه نهم:  استکهلم / سوئد


استکهلم پرجمعیت ترین شهر منطقه نوردیک است که حدود ۱.۳ میلیون نفر جمعیت آن است. مساحت استکهلم حدود ۱۸۸ کیلومترمربع است. این شهر زیبا به دلیل استفاده از وسایل نقلیه با سوخت پاک، ترغیب مردم به استفاده از دوچرخه و حرکت به سمت حذف کربن از محیط شهری و بکارگیری فناوری های پاک که موجب کاهش تولید آلاینده های زیست مجیطی می شود پایتخت سبز اروپا لقب گرفته است. دانشگاه KTH و کالج سلطنتی موسیقی و دانشگاه اقتصاد استکهلم در این شهر قرار دارد.

رتبه دهم: اسلو / نروژ


اسلو در ۱۴۰۸ میلادی توسط هارالد سوم پادشاه وقت نروژ بنا شده است و جمعیتی در حدود ۹۱۲ هزار نفر دارد. مساحت اسلو حدود۴۵۴ کیلومتر مربع است. این شهر یکی از کانون های مهم بازرگانی و صنایع دریایی اروپاست و شرکت های زیادی در خصوص دریانوردی و بیمه دریایی در این شهر واقع است.

بهترین پایتخت دنیا برای زندگی و مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار

از ۱۰ پایتخت نام برده شده، ۸ شهر در قاره اروپا واقع است و قاره های اقیانوسیه و آمریکا هر کدام یک نماینده در رتبه بندی  بهترین پایتخت دنیا برای زندگی دارند. از ۸ پایتخت برتر اروپایی ۳ شهر پایتخت کشورهای حوزه اسکاندیناوی یا نوردیک به ترتیب دانمارک، سوئد و نروژ می باشند.  مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار با مجوز رسمی و زیر نظر وزارت کار  این امکان را دارد تا در تمامی این ۱۰ پایتخت برای علاقه مندان به ادامه تحصیل در خارج از کشور پذیرش تحصیلی دریافت نموده تا بتوانید با ویزای تحصیلی وارد این شهرهای برتر شوید. همچنین مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار در شهرهای کپنهاگ، استکهلم و اسلو برای عزیزان پزشک، پرستار، دندانپزشک و ماما که تمایل به اخذ ویزای کاری دارند فرصت شغلی آماده دارد.

این مؤسسه در شهرهای وین و برلین این امکان را دارد که جویندگان کار در کشورهای آلمان و اتریش را با ویزای جستجوی کار همراهی نماید و متقاضیان مهاجرت به کانادا و نیوزلند می توانند از طریق ویزای نیروی کار ماهر یا اسمیل ورکر که یک فرآیند امتیاز بندی دارد از خدمات این مؤسسه بهره بگیرند. و در هر ۱۰ کشور امکان اخذ ویزای استارت آپ برای  مؤسسه تندکار فراهم می باشد. برای دریافت اطلاعات تکمیلی می توانید با شماره مؤسسه تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.

شماره تلفن مؤسسه تندکار: ۰۱۳۹۱۰۰۴۰۵۵

.مهاجرت
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
این فیلد را پر کنید
فهرست