بهترین کشورها از نظر پرورش کودکان

بهترین کشورها از نظر پرورش کودکان

بهترین کشورها از نظر پرورش کودکان برای افرادی که نگران آینده کودکان خود هستند بسیار مفید است. بی شک در دنیای امروز که انواع و اقسام عوامل محیطی و انسانی مانند سیل، زلزله، بیماری ها و خطاهای انسانی و … سلامت روحی و روانی و جسمانی مردم را تهدید می کند، پرورش و تربیت فرزندان یک امر چالشی و گران می تواند باشد.تلاش و زحماتی که هر پدر و مادر در هر جای جهان به خود تحمیل می کنند برای سعادت و راحتی فرزندان شان است.  هیچ پدر و مادر آینده نگری نمی تواند از کنار این مسئله مهم به راحتی عبور کند. در دنیای مدرن کنونی هر مؤلفه ای به صورت علمی و آماری بررسی می گردد و در این مورد خاص نیز آمارهای علمی و تحقیقاتی فراوانی ارائه شده است.

با توجه به تحقیقات و بررسی های مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار و به واسطه رویاروئی و برپایی جلسات مشاوره تخصصی با بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت دارند به این نتیجه مهم دست یافته ایم که بدون استثناء خانواده هایی که قصد مهاجرت دارند در کنار سایر اهدافی که مد نظرشان است، یک هدف مشترکی را دنبال می کنند و آن تربیت و پرورش فرزندشان در یک جامعه بهتر است و این نیاز طبیعی هر خانواده ایی می باشد. از این روی بر آن شدیم تا در خصوص بهترین کشورها از نظر پرورش و بزرگ کردن کودکان تحقیقات جامعی انجام دهیم و نتیجه آن را در اختیار شما همراهان همیشگی قرار دهیم. چراکه کودکان امروز آینده سازان یک کشور و سکوی پرتاب موفقیت های آینده یک جامعه اند.

بهترین کشورها از نظر پرورش کودکان و مراجع معتبر

این تحقیق بر اساس منابع معتبر متعددی نظیر: independent، CNN، سایت خبری و تحلیلی Valuewalk، سایت خبری و تحلیلی MarketWatch و مؤسسه خبری و تحلیل معتبر USNews تهیه و تدوین شده است و نکته حائز اهمیت در این بررسی بسیار جالب و تفکر برانگیز است و این که در بررسی های تمام  مؤسسات معتبر نام برده شده در خصوص بهترین کشورها از نظر پرورش و بزرگ کردن کودک در سال ۲۰۲۰ نتیجه کاملاً یکسان بوده که در ادامه به آن می پردازیم.

اگر بخواهیم رتبه بندی مؤسسه خبری و تحلیل معتبر USNews  که از سال ۱۹۳۳ فعال است را مد نظر  قرار دهیم این مؤسسه با همکاری مؤسسات BAV Groups ( Brandasset valuator ) و همچنین شرکت جهانی ارتباطات بازاریابی Vmly&R و دانشکده وارتون دانشگاه پنسیلوانیا با انجام تحقیق از ۶۵ ویژگی  مختلف در ۷۳ کشور دنیا و از بین ۲۰۰۰۰ نفر از اقشار تحصیل کرده کشورها انجام داده است و با در نظر گرفتن ۸ ویژگی خاص زیر:

  • رعایت حقوق بشر
  • اهمیت انسجام خانواده
  • برابری جنسیتی
  • شادی
  • برابری درآمد
  • امنیت و ایمنی عمومی
  • داشتن آموزش عمومی خوب و پیشرفته
  • داشتن سیستم مراقبت بهداشتی خوب و توسعه یافته

نتیجه به صورت جدول زیر ارائه نموده است:

اسم کشور رتبه تغییر رتبه به نسبت سال ۲۰۱۹
دانمارک ۱ یک رده بالا تر قرار گرفته است
سوئد ۲ یک رده سقوط کرده است
نروژ ۳ هیچ تغییری نداشته است
کانادا ۴ هیچ تغییری نداشته است
هلند ۵ یک رده بالا تر قرار گرفته است
فنلاند ۶ یک رده سقوط کرده است
سوئیس ۷ هیچ تغییری نداشته است
نیوزلند ۸ یک رده بالا تر قرار گرفته است
استرالیا ۹ یک رده سقوط کرده است
اتریش ۱۰ سال ۲۰۱۹ در لیست ۱۰ کشور نبود

دانمارک:

دانمارک یکی از بهترین سیستم های مرخصی والدین را داراست و والدین حق دارند تا ۵۲ هفته مرخصی استفاده نمایند و مادران تا ۴ هفته قبل از موعد زایمان می توانند از مرخصی بهره مند شوند. تحصیلات عالی و مراقبت های بهداشتی در این کشور رایگان است.

سوئد

سوئد یکی از کمترین میزان مرگ و میر مادران و نوزادان در دنیا را دارد و خدمات بهداشتی و درمانی در این کشور از مالیات تأمین می شود این کشور زیبا به دلیل امنیت و انسجام خانواده معروف است.

نروژ

نروژ به مادران ۴۶ هفته مرخصی می دهد که در این مدت کلیه حقوق و مزایا را می پردازد و این کشور از نظر مراقبت های بهداشتی، آموزشی، ایمنی و برابری رتبه بالایی دارد.

کانادا

کانادا کیفیت زندگی بالایی را ارائه می کند و به مادران ۱۷ هفته مرخصی زایمان می دهد و با نگرش لیبرال و تنوع فرهنگی ادغام کودکان در محیط اجتماعی را آسان تر می کند. در قاره آمریکا، کانادا بهترین محیط را دارد.

هلند

بیشتر مردم هلند درک صحیحی از سلامت خود دارد. هلند یکی از خوشبخت ترین کشورهای دنیاست این کشور دارای سیستم بهداشت و درمان پیشرفته و سیستم آموزشی کارآمد است.

فنلاند

فنلاند بهترین کشور از نظر برتری سیستم آموزشی در دنیاست و همچنین از کیفیت زندگی بالایی برخوردار است. حقوق بشر و آزادی مطبوعات و برابری جنسیتی در این کشور رتبه بالایی دارد.

سوئیس

سوئیس یکی از گران ترین کشورهای دنیاست اما مردم این کشور بهترین خدمات مراقبت های بهداشتی و آموزش و پرورش را دریافت می کنند. سوئیس در کیفیت زندگی و ایمنی رتبه بالایی دارد.

نیوزلند

نیوزلند در موارد متعدد مراقبت های بهداشتی، امید به زندگی، برابری جنسیتی و کیفیت زندگی یک از بهترین کشورها می باشد و سیستم آموزشی مؤثر دارد.

استرالیا

استرالیا از مشارکت بالایی در ورزش برخوردار است و توجه زیادی به محیط زیست، بهداشت عمومی،آموزش عمومی و کیفیت زندگی دارد.

اتریش

اتریش سیستم بهداشت و درمان پیشرفته ایی دارد و مردم این کشور از سطح درآمدی بالایی برخوردارند. تمام خانواده های اتریشی هزینه مراقبت از فرزندان از دولت دریافت می کنند و این کمک هزینه تا سن ۱۸ سالگی فرزندان برقرار است. اتریش یکی از امن ترین کشورهای دنیاست.

سخن پایانی

در آمار ارائه شده آنچه که مشهود است از ۱۰ کشور برتر بهترین کشورها از نظر پرورش کودک ۷ کشور اروپایی قرار دارند که از این تعداد ۴ کشور اسکاندیناوی ( سوئد، دانمارک، فنلاند و نروژ) از رتبه های بالایی برخوردارند. همچنین ۳ کشور انگلیسی زبان کانادا، استرالیا و نیوزلند که اتفاقاً از مهاجر پذیرترین کشورها ی دنیا نیز می باشند به دلیل دارا بودن ساختار منسجم و اصولی و نظام مند توانسته اند فرهنگ خود را برای مهاجرین بیشماری  که سالانه از روشهای مختلف مهاجرتی وارد این کشورها می شوند حاکم کنند.

در این نظر سنجی کشور انگلستان در رتبه ۱۱ قرار گرفت و بسیاری از کارشناسان برگزیت (Brexit) را یک عامل اساسی سقوط یک پله ایی این کشور می دانند. همچنین کشور ایالات متحده آمریکا علی رغم این که قدرت اقتصادی و نظامی مطرحی در سطح جهان است در این رتبه بندی، رتبه ۱۸ را به خود اختصاص داده است که البته نسبت به سال قبل ۲ پله صعود داشت.

نتیجه گیری:

با توجه به اسامی کشورهای دارای بالاترین رتبه ها در رده بندی بهترین کشورها از نظر پرورش و بزرگ کردن کودک به این نتیجه می رسیم که مواردی مانند سیستم آموزشی کارآمد و امنیت اجتماعی بالا و سطح رفاه اجتماعی و کیفیت زندگی بالا در این رتبه بندی تأثیر مستقیم دارد. مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار با مجوز وزارت کار این افتخار را دارد که در تمامی کشورهای ذکر شده در رتبه بندی فوق از روش های مختلف مهاجرتی مانند مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و یا پروسه های سرمایه گذاری و ویزای استارت آپ خدمات ارائه می نماید. ما همواره در تلاش هستیم تا با تحقیقات علمی و پژوهش های تخصصی بهترین کشورها و بهترین روش ها را برای مهاجرت به هموطنان مان در سراسر ایران عزیز معرفی نماییم.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص مهاجرت می توانید با شماره مؤسسه تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان ما بهره مند شوید. تلفن :۰۱۳۹۱۰۰۴۰۵۵

.مهاجرت
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
این فیلد را پر کنید
فهرست