بهترین کشورها از نظر پیشرفت اجتماعی

بهترین کشورها از نظر پیشرفت اجتماعی

بهترین کشورها از نظر پیشرفت اجتماعی عمدتاً کشورهایی هستند که در تکاپوی بهبود سطح رفاه و کیفیت زندگی شهروندان خود می باشند. همچنین با نگاهی به اسامی این کشورها متوجه می شویم که مردم زیادی از سراسر دنیا سالانه برای انواع مهاجرت اعم از مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی و یا مهاجرت سرمایه گذاری وارد این کشورهای برگزیده می شوند. با توجه به گستردگی اینترنت و افزایش سطح آگاهی مردم، همه دنبال یک مهاجرت هوشمندانه می باشند و این را می توان از انتخاب هایی که برای روش مهاجرت یا کشور مقصد انجام می دهند پی برد. از سوی دیگر این آمار و ارقام برای مشاوران مهاجرتی بسیار مفیدتر خواهد بود تا بتوانند با توجه به ویژگی های مراجعه کننده خود بهترین انتخاب را برای وی انجام دهند تا در این مهاجرت هوشمندانه بهترین و علمی ترین مشورت ها را در اختیار وی قرار دهند.

شاخص پیشرفت اجتماعی برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ مطرح شد و این شاخص به این معنی است که ظرفیت یک کشور برای تأمین نیازهای اساسی و انسانی شهروندان خود چه میزان است. در واقع این شاخص اولین معیار فراگیر برای عملکرد زیست محیطی و اجتماعی یک کشور است که جدای از عوامل اقتصادی بوده و یک مکمل مناسب برای عوامل اقتصادی یک جامعه است.
شاخص پیشرفت اجتماعی از بررسی سه اصل مهم و اساسی نیازهای اولیه انسان، مبانی بهزیستی و فرصت حاصل می گردد که این سه اصل هرکدام چهار زیر شاخه مستقل جهت بررسی دراند که عبارتند از:

نیازهای اولیه انسان امنیت شخصی
  منابع آب سالم
  سرپناه ایمن
  تغذیه و مراقبت های بهداشتی
مبانی بهزیستی دسترسی به دانش پایه
  دسترسی به اطلاعات و ارتباطات
  سلامتی
  کیفیت محیطی سالم
فرصت حقوق شخصی
  انتخابات آزاد
  آزادی بیان و فراگیر بودن
  دسترسی آسان به آموزش پیشرفته

بهترین کشورها از نظر پیشرفت اجتماعی و مؤلفه ها

مؤلفه های شاخص پیشرفت اجتماعی به ما نشان می دهد که افزایش تولید ناخالص داخلی به طور کلی قدرت این را دارد که زندگی افراد را بهبود ببخشد اما به صورت جزئی بر کیفیت زندگی افراد تأثیر چندانی ندارد. اگر عوامل اقتصادی می توانست تأثیر مستقیم بر پیشرفت اجتماعی و کیفیت زندگی افراد یک کشور داشته باشد کشور ایالات متحده آمریکا و یا جمهوری خلق چین بایستی در لیستی که در ادامه ذکر می گردد رتبه بالاتری به نسبت کشورهای حاضر در لیست داشته باشند اما آمریکا در رتبه ۲۶ این بررسی قرار داشته و جایگاه کشور چین رتبه ۸۹ برترین کشورها در رتبه بندی شاخص پیشرفت اجتماعی در جهان است.

مرجع اصلی بررسی شاخص پیشرفت اجتماعی مؤسسه socialprogress.org می باشد و تمامی مؤسسات و سایت های آماری معتبر سراسر دنیا به نتایج بررسی این مؤسسه استناد می نمایند.
مؤسسه socialprogress.org یک مرکز خصوصی است که در شهر واشنگتن در کشور آمریکا واقع است. این مؤسسه معتبر در سال ۲۰۱۴ فعالیت خود را در خصوص بررسی سلامت اجتماعی و زیست محیطی آغاز نمود و سالانه به صورت مستقیم و فراگیر شاخص اجتماعی ۹۸ درصد مردم روی زمین را مورد پایش و بررسی قرار می دهد. مؤسسه socialprogress.org در ۴۵ کشور جهان دفتر همکار دارد و سعی در بهبود شاخص پیشرفت اجتماعی این کشورها از طریق انجام مشاوره های تخصصی دارد. این مؤسسه ادعا دارد که رؤیای جهانی را در سر می پروراند که مردم در بالاترین سطح کیفی خود قرار بگیرند.

به قول مایکل گرین مدیر عامل این مؤسسه که از اقتصاد دانان برجسته آمریکایی است:

” کشورها به یک اقدام جدید نیاز دارند که چیزهایی را که برای افراد واقعی مهم است ارزیابی و تعیین کنند:

که آیا به اندازه کافی غذا می خورند؟ آیا سرپناه امنی دارند؟ آیا به آموزش صحیح دسترسی دارند؟

شاخص پیشرفت اجتماعی برای برآوردن این نیاز ایجاد شده است.”

در جدول زیر به ۱۵ کشور برتر این بررسی و امتیازی که کسب کرده اند می پردازیم:

اسامی کشورها رتبه در شاخص پیشرفت اجتماعی امتیاز کسب شده در مؤلفه ها
نروژ ۱ ۹۰.۹۵
دانمارک ۲ ۹۰.۰۹
سوئیس ۳ ۸۹.۸۹
فنلاند ۴ ۸۹.۵۶
سوئد ۵ ۸۹.۴۵
ایسلند ۶ ۸۸.۹۳
نیوزلند ۷ ۸۸.۸۴
آلمان ۸ ۸۸.۸۱
کانادا ۹ ۸۸.۸۱
ژاپن ۱۰ ۸۸.۳۴
هلند ۱۱ ۸۸.۳۱
استرالیا ۱۲ ۸۸.۰۲
انگلستان ۱۳ ۸۷.۹۸
ایرلند ۱۴ ۸۷.۹۷
فرانسه ۱۵ ۸۷.۷۹

برای اینکه بتوانیم درک درست تری از وضعیت این ۱۵ کشور از نظر پیشرفت اجتماعی داشته باشیم بد نیست که به امتیاز های این کشور از سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ نیز اشاره کنیم:

اسامی کشورها امتیاز سال ۲۰۱۸ امتیاز سال ۲۰۱۷ امتیاز سال ۲۰۱۶ امتیاز سال ۲۰۱۵ امتیاز سال ۲۰۱۴
نروژ ۹۰.۰۱ ۸۹.۸۳ ۸۹.۳۳ ۸۹.۱۷ ۸۸.۵۷
دانمارک ۸۹.۵۵ ۸۹.۷۴ ۸۸.۹۲ ۸۸.۸۵ ۸۸.۶۸
سوئیس ۸۸.۹۷ ۸۸.۹۳ ۸۸.۲۰ ۸۸.۰۷ ۸۷.۸۳
فنلاند ۸۹.۱۷ ۸۹.۳۴ ۸۸.۷۷ ۸۸.۹۸ ۸۸.۶۷
سوئد ۸۸.۸۰ ۸۹.۰۹ ۸۸.۵۲ ۸۸.۳۷ ۸۸.۲۵
ایسلند ۸۹.۰۸ ۸۸.۴۶ ۸۸.۳۳ ۸۸.۰۶ ۸۸.۰۲
نیوزلند ۸۸.۴۵ ۸۷.۹۵ ۸۷.۳۴ ۸۷.۰۴ ۸۷.۰۰
آلمان ۸۸.۵۴ ۸۸.۴۹ ۸۸.۴۱ ۸۸.۰۶ ۸۷.۸۹
کانادا ۸۸.۶۰ ۸۷.۷۹ ۸۷.۲۵ ۸۷.۱۷ ۸۶.۹۷
ژاپن ۸۸.۲۱ ۸۷.۲۱ ۸۶.۷۸ ۸۶.۵۱ ۸۶.۰۴
هلند ۸۸.۴۰ ۸۸.۲۹ ۸۸.۳۲ ۸۸.۳۸ ۸۸.۲۱
استرالیا ۸۸.۱۲ ۸۷.۸۳ ۸۷.۵۵ ۸۷.۴۱ ۸۷.۰۷
انگلستان ۸۸.۰۶ ۸۷.۸۴ ۸۸.۰۲ ۸۷.۳۸ ۸۷.۴۲
ایرلند ۸۸.۰۱ ۸۷.۳۱ ۸۷.۰۳ ۸۶.۵۷ ۸۶.۳۷
فرانسه ۸۷.۶۹ ۸۷.۶۰ ۸۷.۴۸ ۸۷.۱۹ ۸۷.۱۰

نتایح مهم:

با توجه به جدول شماره ۲ این بررسی می توان دریافت که از سال ۲۰۱۴ تا سال ۲۰۱۹ شرایط جهانی پیشرفت اجتماعی رو به بهبود است و میانگین امتیاز از ۶۱.۸۰ به ۶۴.۴۷ ارتقاء یافته است.
نروژ به نسبت سایر کشورها از پیشرفت بیشتری از سال ۲۰۱۴ برخوردار بوده و امتیاز خود را تا ۲.۳۸ بهتر کرده است و از سال ۲۰۱۵ تا کنون در رتبه اول این بررسی قراردارد.

سه کشور نروژ، دانمارک و فنلاند از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ در رتبه اول تا سوم قرار داشتند و در سال ۲۰۱۹ کشور سوئیس با یک پله صعود توانست جایگزین فنلاند شود.

دیگر نتایج مهمی که می توان از ۲ جدول ارائه شده به دست آورد برای پی گیری مراحل مهاجرت بسیار مفید و کاریردی خواهد بود. از بین ۱۵ کشور قرار گرفته در ۲ جدول بالا قاره اروپا  بیشترین نماینده یعنی ۱۱ کشور از ۱۵ کشور را دارد. قاره آمریکا با ۱ کشور کانادا و اقیانوسیه با ۲ کشور استرالیا و نیوزلند که اتفاقاً مهمترین و معروفترین کشورهای این قاره می باشند و قاره آسیا فقط یک نماینده و آن هم ژاپن در این بررسی می باشد و بهترین کشور قاره آفریقا کشور کوچک تونس با رتبه ۵۱ ام دنیا می باشد.

کشورهای اسکاندیناوی یا نوردیک پرچمداران این بررسی هستند

از ۱۱ کشور اروپایی فوق ۴ کشور حوزه اسکاندیناوی (فنلاند، سوئد، نروژ و دانمارک) در رتبه ۱ تا ۵ این لیست قراردارند و رتبه ششم متعلق به کشور ایسلند است که در بسیاری از منابع این کشور را نیز یکی از کشورهای اسکاندیناوی محسوب می کنند.
از ۱۵ کشور برگزیده سال ۲۰۱۹ تعداد  ۵ کشور نیوزلند، کانادا، استرالیا، انگلستان و ایرلند زبان رسمی انگلیسی دارند و در بسیاری از کشورهای دیگر می توان با دانش زبان انگلیسی مشغول به تحصیل و یا کار شد.
اگر نگاهی به اسامی بهترین کشورها از نظر کیفیت زندگی بیاندازیم اسامی مشترک زیادی در بین این بررسی ها وجود دارد که عبارتند از: دانمارک، استرالیا، هلند، سوئیس، نیوزلند، فنلاند، آلمان، سوئد، ایسلند، کانادا و نروژ و تماس های که با مشاورین مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار در خصوص مهاجرت برقرار می گردد بیشتر سوالات از همین ۱۱ کشور است.

بهترین کشورها از نظر پیشرفت اجتماعی و مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار

مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار با مجوز رسمی و زیر نظر وزارت کار در تمامی ۱۵ کشور نام برده شده در جدول های بالا از روشهای مختلف مهاجرت اقدام از مجاری قانونی دارد. این مؤسسه امکان اخذ ویزای استارت آپ در هر ۱۵ کشور جدول فوق را داشته و در تمامی کشورهای اروپایی و کانادا، استرالیا و نیوزلند امکان اخذ ویزای تحصیلی را داشته و همچنین در کشورهای اسکاندیناوی (فنلاند، سوئد، نروژ و سوئد) فرصت شغلی آماده (Job Offer) برای مشاغل پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و مامایی دارد. همچنین برای ویزای جستجوی کار آلمان (Job Seeker) با کمک تیم مجرب ارائه خدمات می نماید، همچنین مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار برای پروسه های کاری کانادا، استرالیا و نیوزلند اقدامات مؤثر دارد. در صورت تمایل می توانید با شماره مؤسسه تماس گرفته و از مشاوره رایگان کارشناسان مجرب ما بهره مند شده تا بتوانید مهاجرت هوشمندانه انجام دهید.

شماره تلفن مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار: ۰۱۳۹۱۰۰۴۰۵۵

.مهاجرت
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
این فیلد را پر کنید
فهرست