بهترین کشورها از نظر حاکمیت قانون

بهترین کشورها از نظر حاکمیت قانون و مقدمه

بهترین کشورها از نظر حاکمیت قانون برای اندازه گیری شیوه تجربه و درک قانون و عمل با آن در سراسر دنیا می باشد. این شاخص کشورهایی را که سیستم قضایی آنان کمترین فساد را دارد به ما معرفی می نماید و همچنین به ما نشان می دهد این دستگاه قضا در این کشورها چه برخوردی را با مردم خود دارند. همکاران ما در مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار در ادامه مجموع مقالات خود در خصوص مهاجرت هوشمندانه اقدام به تحقیق و بررسی و معرفی بهترین کشورها از نظر حاکمیت قانون را نموده اند. چراکه اشخاصی که قصد مهاجرت قانونی و مهاجرت هوشمندانه دارند کشور مقصد خود را از جنبه های متعددی مورد ارزیابی قرار می دهند و یکی از این مؤلفه ها نوع رفتار  دولت ها با مردم کشور خود و مهاجران می باشد.

بهترین پایتخت دنیا برای زندگی

بهترین کشورها از نظر حاکمیت قانون و منابع

برای بررسی کشورهایی که از نظر حاکمیت قانون برجسته اند منابع متعددی وجود دارد اما معتبرترین منبع برای این بررسی مؤسسه پروژه جهانی عدالت (World Justice Project ) یا به اختصار WJP می باشد. این مؤسسه یک سازمان مستقل و چند رشته ائی که برای پیشبرد حاکمیت قانون در سراسر دنیا فعال است، توسط ویلیام اچ نوکوم و با حمایت ۲۱ همکار وی از کانون وکلای آمریکا در سال ۲۰۰۶ شروع به فعالیت نمود و در سال ۲۰۰۹ به صورت گسترده و سازمان یافته ادامه مسیر داد و در حال حاضر با دارا بودن ۵۰۱ دفتر همکار در آمریکا و سایر کشورهای دنیا اقدام به تحقیق و ارائه مشاوره های تخصصی در این زمینه می دهد.

بهترین کشورها از نظر حاکمیت قانون و شیوه بررسی

برای دست یابی به بهترین کشورها از نظر حاکمیت قانون بوسیله نظر سنجی بین بیش از ۱۲۰۰۰۰ نفر از متخصصین، پزشکان، معلمین در ۱۲۶ کشوردنیا اقدام می گردد. در این نظر سنجی ۸ عامل اساسی مورد بررسی قرار می گیرد که عبارتند از:

 • محدودیت اختیارات دولت
 • عدم وجود فساد
 • دولت باز
 • حقوق اساسی
 • نظم و امنیت
 • اجرای مقررات
 • عدالت مدنی
 • عدالت کیفری

پروژه جهانی عدالت، سیستم حاکمیت قانون را به عنوان یکی از اصول چهارگانه زیر تعریف می نماید:

 1. دولت و مقامات و کارگزاران طبق قانون پاسخگو باشند.
 2. قانون اساسی، قوانین روشن، تبلیغات پایدار و عادلانه است که از امنیت اشخاص و دارایی آنها محافظت می کند.
 3. روندی که توسط آن قانون وضع شده و روند اجرای آن قابل دسترسی و کارآمد و عادلانه است.
 4. عدالت توسط نمایندگان شایسته، اخلاق مدار و مستقل که خدمتگزار ملت هستند اجرا می شود.

بهترین کشورها از نظر حاکمیت قانون و نتیجه بررسی در سال ۲۰۲۰

در تازه ترین بررسی انجام شده از نظر حاکمیت قانون در کشورهای دنیا نتیجه زیر اعلام شده است:

نام کشور رتبه
دانمارک ۱
نروژ ۲
فنلاند ۳
سوئد ۴
هلند ۵
آلمان ۶
نیوزلند ۷
اتریش ۸
کانادا ۹
استونی ۱۰

با توجه به نتیجه کسب شده از ۱۰ کشور برتر در این شاخص ۸ کشور از قاره اروپا می باشد که ۴ کشور اسکاندیناوی  ( دانمارک، نروژ، فنلاند و سوئد) در رتبه ۱ تا ۴ قرار گرفته اند. کشور نیوزلند از قاره اقیانوسیه و کشور کانادا از قاره آمریکا در این بررسی قرار دارند.

شاخص برابری جنسیتی

بهترین کشورها از نظر حاکمیت قانون و نکات برجسته منطقه ایی

کشورهای اروپای غربی و آمریکای
۹ کشور از ۱۰ کشور برتر از این منطقه می باشند که کشورهای نوردیک در صدر این بررسی قرار دارند.

کشورهای جنوب آفریقا
در بین این کشورها غنا بیشترین رشد را داشته و همچنین کشورهای بورکینافاسو و کنیا با صعود ۹ و ۵ پله ایی پبشرفت قابل ملاحظه ایی داشتند و ماداگاسکار از افت بیشتری برخوردار بود.

کشورهای شرق آسیا و اقیانوسیه
نیوزلند نماینده این گروه از کشورها در رتبه زیر ۱۰ قرار دارد و استرالیا نیز با قرار گرفتن در رتبه ۱۱ دیگر  کشور شاخص در این گروه است اما فیلیپین با سقوط ۱۸ پله ایی بیشترین نزول را در بین کشورهای دنیا تجربه نموده است.

کشورهای اروپای شرقی و آسیای مرکزی
گرجستان و قزاقستان بیشترین پیشرفت را در این منطقه داشته و بلاروس با ۸ پله سقوط بیشترین پس رفت را در این محدوده به خود اختصاص داده است.

کشورهای آمریکای لاتین و کارائیب
از بین کشورهای این منطقه اروگوئه بهترین عملکرد راداشته است و در سوی مقابل کشورهای کاستاریکا، شیلی و سورینام با نزول مواجه بودند و ونزوئلا کمترین اتیاز این منطقه را دارد.

کشورهای خاور میانه و شمال آفریقا
در این کشورها امارات متحده عربی بهترین عملکرد را داشت و ایران با ۶ پله صعود در رتبه ۸۰ دنیا قرار گرفت و مراکش با ۸ رتبه سقوط بیشترین نزول این منطقه را دارد.

کشورهای جنوب آسیا
بهترین عملکرد در بین کشورهای این منطقه متعلق به نپال بوده و سریلانکا ضعیف ترین عملکرد را ثبت نموده است.

بهترین کشورها از نظر حاکمیت قانون و مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار

مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار با مجوز رسمی و زیر نظر وزارت کار  مشغول به فعالیت است همواره در تلاش بوده تا بهترین موقعیت ها را در برترین کشورها در اختیار متقاضیان خود برای انجام پروسه مهاجرتی شان قرار دهد. از ین رو این مؤسسه در هر ۱۰ کشور برگزیده در این شاخص از روشهای مختلف مهاجرت هوشمندانه فعالیت مستقیم دارد. به صورت اختصاصی باید گفت که مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار در کشورهای اسکاندیناوی (دانمارک، نروژ، فنلاند و سوئد) که در رتبه ۱ تا ۴ این شاخص مهم قرار دارند کار آماده Job Offer برای پزشکان، دندانپزشکان، پرستاران و ماماها ارائه خدمت دارد و در کشورهای آلمان و اتریش از طریق ویزای جستجوی کار برای واجدین شرایط اقدام می کند و در کشورهای نیوزلند و کانادا از طریق استخدام نیروی کار ماهر اقدام دارد.

مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار آمادگی دارد تا در هر ۱۰ کشور برتر این بررسی از طریق اخذ ویزای تحصیلی اقدام نماید و به صورت تحصصی تر در کشورهای آلمان و اتریش امکان اخذ ویزای تحصیل رایگان را دارد و در بسیاری ازکشورهای نام برده شده امکان دریافت بورسیه های تحصیلی را در افراد واجد شرایط دارد. مؤسسه تندکار در هر ۱۰ کشور برتر این شاخص امکان دریافت ویزای استارت آپ را دارد و در بسیاری از پروسه های سرمایه گذاری در کشورهای برگزیده فعال است. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با شماره تلفن مؤسسه تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید. تلفن ۰۱۳۹۱۰۰۴۰۵۵

.مهاجرت
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
این فیلد را پر کنید
فهرست