امن ترین کشورهای جهان

امن ترین کشورهای جهان و مقدمه

امن ترین کشورهای جهان از جمله موارد بسیار مهم در فرآیند مهاجرت هوشمندانه می باشد و در انتخاب کشور مقصد بسیار حائز اهمیت است. یکی از اولوبت های اصلی هر جامعه ای فراهم شدن امنیت شخصی و محیطی و بین المللی برای شهروندان آن جامعه است. سعادت و خوشبختی در کشور در سایه امنیت آن کشور تحقق می یابد. کارشناسان مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار در ادامه سلسله مقالات تخصصی در خصوص مهاجرت هوشمندانه و با توجه به بازخوردهایی که از انجام مشاوره های تخصصی که در این مجموعه صورت می پذیرد اقدام به بررسی و معرفی امن ترین کشورهای جهان نموده اند که ماحصل این تحقیق به سمع و نظر شما همراهان گرامی خواهد رسید. امنیت یکی از مواردی است که همواره برای اشخاصی که قصد مهاجرت هوشمندانه دارند مهم و سئوال برانگیز است.

امن ترین کشورهای جهان و شرایط کلی

امن ترین کشورهای جهان به کشورهایی اطلاق می شود که بتوانند در ایجاد بسترهای لازم در خصوص حفاظت از شهروندان خود در برابر انواع درگیریها و جرائم که فیزیکی چه روانی و در فضای واقعی و فضای آنلاین موفق بوده باشند و در روابط بین الملل خود نیز کمترین اصطکاک و تهدید ها را متوجه کشور و
ملت خود نمایند. امنیت یکی از اصلی ترین پارامترهای بررسی کیفیت زندگی در کشورهای مختلف است. در واقع کشوری امن است که شهروندانش در هر ساعت از شبانه روز بتوانند در خیابان های آن کشور تردد کنند و براحتی به مسافرت های خارج از کشور بروند و در صورت بروز مشکل با خیال راحت به دولت خود تکیه کنند.

امن ترین کشورهای جهان و منابع

مؤسسه صلح جهانی که یک نهاد مستقل، غیر حزبی و غیر انتفاعی می باشد هر ساله اقدام به ارائه گزارش در خصوص امنیت کشورها برای دست یابی به رفاه و پیشرفت انسانی می نماید. این مؤسسه در مجموع ۱۶۳ کشور را در ۲۳ شاخص مورد بررسی قرار می دهد تا میزان امنیت و یا خطرناک بودن آن ها را بررسی نماید. مؤسسه صلح جهانی یک اتاق فکر مستقل است که کارکنان آن از ۲۰ ملیت مختلف بوده و مقر آن در نیویورک آمریکا و در روبروی مقر سازمان ملل واقع شده است که به تقویت پیشگیری و حل تعارضات بین المللی توسط نهادهای امنیتی جهانی می پردازد.

امن ترین کشورهای جهان و روش بررسی

برای به دست آوردن امن ترین کشورهای جهان توسط مؤسسه صلح بین الملل همان گونه که عنوان شد ۲۳ شاخص مهم در ۱۶۳ کشور جهان مورد بررسی قرار می گیرد که این ۲۳ شاخص به ۳ دسته کلی زیر تقسیم می گردد:

  • درگیری بین المللی و داخلی
  • امنیت جامعه
  • نظامی گری
عواملی که برای تهیه گزارش سالانه استفاده می شود عبارتند از:
  • تعداد درگیری های داخلی و خارجی خشونت آمیز
  • میزان بی اعتمادی
  • بی ثباتی سیاسی
  • اقدامات تروریستی بالقوه
  • تعداد قتل ها
  • هزینه نظامی به عنوان درصدی از تولید ناخالص داخلی

بر اساس این عوامل برای هریک از ۱۶۳ کشوری که در این گزارش آورده شده است یک امتیاز محسوب می شود و هرچه نمره پایین تر باشد آن کشور از نظر امنیت بالاتر است.

امن ترین کشورهای جهان و نتیجه

نتیجه بررسی های صورت گرفته در سال ۲۰۲۰ توسط مؤسسه صلح بین المللی به شرح زیر می باشد:

اسامی کشورها رتبه
ایسلند ۱
نیوزلند ۲
پرتغال ۳
اتریش ۴
دانمارک ۵
کانادا ۶
سنگاپور ۷
اسلوونی ۸
ژاپن ۹
جمهوری چک ۱۰

بیشتر ۲۵ کشور امن دنیا کشورهای اروپایی هستند. اروپا تنها قاره ای است که از سال ۲۰۰۹ تاکنون شاهد کاهش امنیت نبوده است. دومین منطقه مشترک بین ۲۵ کشور برتر قاره آسیا است. برجسته ترین این کشورها در شمال اروپا واقع است. کشورهای ایسلند، دانمارک، فنلاند، سوئد و نروژ که به کشورهای اسکاندیناوی معروف هستند از امنیت بسیار بالایی برخوردارند. میزان قتل در این منطقه ۰.۸ در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر است و از سوی دیگر هر ۵ کشور نوردیک در رده بندی ۱۰ کشور برتر خوشبخت جهان قرار دارند. برخی از اشتراکات امن ترین کشورهای جهان عبارت است از: سطح ثروت، رفاه اجتماعی و  تحصیلات همچنین این کشورها دارای سیستم های عدالت کیفری و دولت های مؤثری در برقراری روابط سالم با شهروندان خود هستند. ایالات متحده آمریکا در این رده بنده در رتبه ۱۲۱ قرار دارد.

امن ترین کشورهای جهان و مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار

   مؤسسه کاریابی بین المللی تندکار با مجوز رسمی و زیر نظر وزارت کار مشغول به فعالیت است در هر ۱۰ کشور امکان اخذ ویزای استارت آپ و اخذ ویزای تحصیلی را دارد. کما اینکه در برخی از کشورها امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای واجدین شرایط را دارا می باشد. یا در کشور اتریش برای متقاضیانی که شرایط مساعدی داشته باشند امکان دریافت تحصیل رایگان اتریش را دارد. همچنین در کشورهای نیوزلند و کانادا برای واجدین شرایط می تواند در پروسه های اسکیل ورکر یا همان استخدام نیروی کار ماهر اقدام کند و در کشور های ایسلند یا دانمارک ویزای کار آماده برای پزشکان، دندانپزشکان، پرستاران و ماماها را دارد. در صورت تمایل جهت اخذ اطلاعات تکمیلی می توانید با شماره تلفن مؤسسه تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید. تلفن: ۰۱۳۹۱۰۰۴۰۵۵

.مهاجرت
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
این فیلد را پر کنید
فهرست